تاریخ انتشار: ۱۱ بهم ۱۳۹۴

به نظر می‌رسد قراردادهای تجاری و اقتصادی کشورمان با کشورهای اروپایی، حسادت نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برانگیخته است.

به گزارش “گذارنیوز”  به نقل از شبکه ای پی تی ان، دونالد ترامپ، نامزد جنجالی جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا، بار دیگر وعده داد در صورت انتخاب شدن، توافق هسته ای با ایران را به هم خواهد زد.

ترامپ در کنار انتقادهای تندی که از سیاست های چند دهه در آمریکا و بخصوص در دولت اوباما اجرا شده بود گفت: می بایست درباره توافق اخیر با ایران نیز کاری کرد. این بدترین توافقی بود که ما به آن دست یافتیم. ما صد و پنجاه میلیارد دلار به آنها پول داده ایم و آنها فرایندی بیست روزه را در اختیار دارند که حتی شروع نیز نشده است.
وی افزود: «از این رو باید گفت آنها پیش از آنکه ما برویم و شروع به بازرسی کنیم، ماه ها فرصت در اختیار دارند. آنها حتی حق بازرسی از خودشان را نیز دارند. وقتی همه اینها انجام شد و پولمان را منتقل کردیم، زندانی هایمان بازگردانده شدند.»
ترامپ در اظهاراتی مضحک مدی شد: باید بگویم این پول دیگر داده شده است و ما دیگر نمی توانیم آن را باز پس بگیریم ولی هنوز می توانیم کار های زیاد دیگری انجام دهیم. آنها در سراسر اروپا داشتند پولهای ما! را خرج می کردند، دیدید که ایرباس سفارش دادند ولی ندیدید که بوئینگ های زیبای ما را سفارش بدهند. آنها صد و هجده هواپیما سفارش دادند ولی سفارش آنها از ایرباس بود. چرا ایرباس؟
نامزد جمهوری خواهان در ادامه گفت: آنها (ایرانیان) در سراسر اروپا و روسیه خرید کردند؟ آنها موشک های خود را از روسیه تهیه کردند؟ از ما چه خرید کردند؟ هیچ! آنها هیچ چیز از ما نخریدند. تنها چیزی که در قبال ما داشتند نفرت بود. باور کردنی نیست که در قبال این همه گفته می شود بله ما انتظار داریم بخشی از این پولها در تروریسم صرف شوند. اگر قرار بود اینگونه باشد این توافق برای چه بود؟
وی در بخش های دیگری از سخنرانی خود از افزایش کسری بودجه آمریکا، اقدام نمایندگان کنگره از جمهوری خواه و دموکرات در تمدید قانون اصلاحات بهداشت و درمان اوباما و دیگر سیاست های دولتهای فعلی و پیشین آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرد و این سیاست های را مایه ویرانی و بی ثباتی در خاورمیانه دانست.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس