تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اجتماعی بهزیستی کشور گفت: ۲۰۱۵ گروه خودیار با ۳۲ هزار نفر جمعیت در طرح «خرد مالی» در سطح کشور وجود دارد که در حال توانمندسازی و فعالیت هستند. به گزارش ایسناـ منطقه ایلام، دکتر حبیب‌الله مسعودی‌فرید در جشن اختتامیه گروه‌های خودیار و برنامه تأمین طرح «خرد مالی» بهزیستی استان ایلام، اظهار کرد: مردم […]

[ad_1]

معاون اجتماعی بهزیستی کشور گفت: ۲۰۱۵ گروه خودیار با ۳۲ هزار نفر جمعیت در طرح «خرد مالی» در سطح کشور وجود دارد که در حال توانمندسازی و فعالیت هستند.

به گزارش ایسناـ منطقه ایلام، دکتر حبیب‌الله مسعودی‌فرید در جشن اختتامیه گروه‌های خودیار و برنامه تأمین طرح «خرد مالی» بهزیستی استان ایلام، اظهار کرد: مردم ایلام در دوران دفاع مقدس ایستادگی و سختی‌ها را تحمل کرده و مرزداری کردند لذا لایق و شایسته خدمت در همه زمینه‌ها هستند.

وی با بیان اینکه شهید رجایی و باهنر باید اسوه مدیریت و اخلاق در جامعه باشند، افزود: فقر موضوع بسیار مهمی بوده که در اتمام ابعاد جامعه و بخصوص توسعه تأثیرگذار است لذا باید در این راستا به‌ صورت جدی تلاش کنیم تا به پیشرفت دست یابیم.

مسعودی‌فرید اضافه کرد: اجرای طرح «خرد مالی» در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت کرده و با تمام توان از این‌گونه طرح‌ها حمایت می‌کنیم که قطعاً نتیجه می‌دهد.

معاون اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه موسسه تاک و بانک کشاورزی به‌ خوبی از این طرح حمایت کردند و در استان ایلام نیز موفق شدند، عنوان کرد: در حال حاضر در ۱۵ استان کشور این طرح در حال اجرا بوده که استان‌های ایلام و کردستان اولین استان‌های شروع این طرح بودند.

وی با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار بیشتر کسانی هستند که در این طرح فعالیت می‌کنند، گفت: با همکاری دیگر سازمان‌ها، در حال تدوین سیاست‌های حمایتی برای زنان سرپرست خانوار هستیم و امیدواریم با ارائه راهکار مناسب از این قشر حمایت مطلوب و درستی صورت گیرد.

مسعودی‌فرید با تأکید بر اینکه رویکرد توانمندسازی نه ‌فقط در بهزیستی بلکه در تمام زمینه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: ۲ هزار و ۱۵ گروه خودیار با ۳۲ هزار نفر جمعیت در این طرح عضویت دارند که در کشور در حال توانمندسازی و فعالیت هستند.

معاون بهزیستی کشور ادامه داد: در کل کشور ۲۳ میلیارد تومان وام به این گروه‌ها داده ‌شده و این حرکت تاکنون نقش مهمی در ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار روستایی و فقرزدایی داشته است و در نظر داریم تا پایان سال ۱۰۰ گروه دیگر در استان ایلام و ۱۵۰ گروه در استان کردستان ساماندهی و وارد چرخه فعالیت کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس