تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] شهردار منطقه ۱۱ از تدوین دستورالعمل‌های رعایت حریم بناهای تاریخی خبر داد. به گزارش ایسنا، نصرالله آبادیان امروز در مراسم تجلیل از حافظان میراث تهران که به بهانه ۱۴مهرماه روز تهران از سوی کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران برگزار شد گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر رویکرد تعاملی خوبی فیمابین شورا، شهرداری و سازمان […]

[ad_1]

شهردار منطقه ۱۱ از تدوین دستورالعمل‌های رعایت حریم بناهای تاریخی خبر داد.

به گزارش ایسنا، نصرالله آبادیان امروز در مراسم تجلیل از حافظان میراث تهران که به بهانه ۱۴مهرماه روز تهران از سوی کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران برگزار شد گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر رویکرد تعاملی خوبی فیمابین شورا، شهرداری و سازمان میراث فرهنگی ایجاد شده تا بناهای تاریخی به عنوان میراث شهر حفظ شوند.

وی تصریح کرد: پس از تهیه، تدوین و ابلاغ طرح تفضیلی شهر تهران که به عنوان سند بالادستی مورد توجه قرار گرفته به بناهای تاریخی توجه زیادی شده است.

وی با بیان اینکه حتی در بحث حریم تاریخی بناها نیز مسئولیت‌های زیادی تعیین شده گفت: در حال حاضر در تلاش هستیم تا حریم بناهای تاریخی از حیث خط آسمان و مسائل میراثی دیگر مورد توجه قرار گیرد و در حال تدوین است.

وی با بیان اینکه در برنامه دوم توسعه شهر تهران ردیف‌های اعتباری برای مناطقی همچون ۱، ۱۱، ۱۲ و ۲۰ که بناهای تاریخی در آن است در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: عملا از سال ۹۳ تا کنون اقدامات موثری از سوی مدیریت شهری برای احیای حصار ناصری که در محدوده منطقه ۱۱ و ۱۲ است صورت گرفته و امیدواریم این میراث فرهنگی شهر حفظ شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس