تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۸۰۰ فضای ورزشی نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد. به گزارش ایسنا، مهرزاد حمیدی ظهر امروز سوم شهریور ماه در حاشیه مراسم برگزاری اجلاس روسای سلامت و تندرستی ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور که در محل مرکز آموزشی رفاهی […]

[ad_1]

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۸۰۰ فضای ورزشی نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد.

به گزارش ایسنا، مهرزاد حمیدی ظهر امروز سوم شهریور ماه در حاشیه مراسم برگزاری اجلاس روسای سلامت و تندرستی ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور که در محل مرکز آموزشی رفاهی امام علی(ع) برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در خصوص فضاهای ورزشی آموزش و پرورش در حال حاضر ۳۰۰۰ فضای ورزشی در حال استفاده داریم و ۸۰۰ فضای ورزشی نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد. 

وی اضافه کرد: حدود ۶۰۰ سالن‌ ورزشی نیمه کاره و ۲۳۰ سالن استخر نیمه کاره در سطح کشور وجود دارد، ما باید در یک سال باقی مانده به سراغ پروژه‌های بالای ۷۰ درصد برویم و آنها را کامل کنیم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای پروژه‌های عمرانی کشور اعتبارات سنگینی تزریق نمی‌شود، گفت: با توجه به مصوباتی که پیش‌بینی شده می‌خواهیم از ظرفیت بخش خصوصی و خیران نیز در اتمام پروژه‌های نیمه تمام استفاده کنیم. 

حمیدی تصریح کرد: میانگین سرانه مکان‌های روباز ورزشی ۲۰ صدم مترمربع و فضاهای ورزشی سرپوشیده ۱۷ صدم مترمربع است، در این سرانه حیات مدرسه را حساب نمی‌کنیم.

وی اظهار کرد: متاسفانه دندان‌های آسیب‌دیده دانش‌آموزان ابتدایی در کشور بالاست و باید آن را کاهش دهیم و در این زمینه همکاری‌های خوبی با وزارت بهداشت انجام شده است. 

حمیدی ادامه داد: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد بلکه تمام رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های عمومی باید در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند و اطلاعات والدین را بالا ببرند تا از اهمیت دندان در دوران طفولیت برای سلامت و طول عمر دانش‌آموزان آگاه شوند.

وی در خصوص برگزاری اجلاس، اظهار کرد: این برنامه برای شروع مهر ماه هماهنگ و همسو برگزار می‌شود، دفتر سلامت معاونت تربیت بدنی و سلامت برنامه‌های خود را پیش‌بینی می‌کند و از همه استان‌ها و روسای ادارات و سلامت در این اجلاس حضور دارند، در مورد برنامه‌های سال تحصیلی جدید هم‌فکری می‌کنند. 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: این هم‌فکری در حوزه‌های بهداشت، سلامت و محیط ‌زیست انجام می‌شود تا بتوانند سال جاری برنامه‌های اثربخشی را اجرا کنند. 

حمیدی در خصوص برنامه‌های دفتر سلامت، اظهار کرد: در حوزه محتوا درس‌نامه‌ای را برای سازمان پژوهش تدوین کرده‌ایم تا در برنامه درسی دانش آموزان مدنظر قرار بگیرد.

وی ادامه داد: درس بهداشت و سلامت در متوسطه دوم برای اولین بار به وجود خواهد آمد، در حال حاضر محتوای این درس در حال تدوین است.

حمیدی گفت: تلاش شده برای تمام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و کسانی که می‌خواهند معلم شوند درس بهداشت و سلامت داشته باشیم. 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: در بحث آگاهی‌سازی دانش‌آموزان فعالیت‌های مختلفی نظیر نمایشگاه سیار ثابت برگزار می‌کنیم.

حمیدی عنوان کرد: در موضوع برنامه تحول سلامت دهان و دندان همکاری خوبی با وزارت بهداشت انجام داده‌ایم و یونیت‌های ثابت و سیار در بعضی از مناطق و استان‌ها نصب شده است که باید در سال تحصیلی جدید آن را تسری دهیم. 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای دانش‌آموزان دختر به خصوص مقطع متوسطه اول بحث آهن‌یاری و ویتامین D را مد نظر قرار داده‌ایم.

دیجیتال شدن شناسنامه سلامت دانش‌آموزان 

وی افزود: برای اولین بار در سال گذشته شناسنامه سلامت دانش‌آموزان دیجیتال شده و زمینه فراهم شده تا بتوانیم دانش‌آموزان را در زمینه‌های مختلف رصد و غربالگری کنیم و اطلاعات لازم آنان را داشته باشیم.

حمیدی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در سال جاری در بخش محیط ‌زیست جایزه ملی محیط ‌زیست را در بین سازمان‌های کشور به دست آورده است، گفت: در زمینه محیط‌زیست هماهنگی خوبی با سازمان محیط‌زیست انجام شده در سال تحصیلی جدید دستورالعملی را برای ۱۰۵ هزار مدرسه در خصوص آموزه‌های محیط زیستی آماده کرده‌ایم  که در ابتدای سال ابلاغ می‌شود.

وی افزود: حدود ۶۰۰۰ مراقب بهداشت مسائل و آموزه‌های بهداشتی را در حوزه فردی، بهداشت محیط و  توانمندسازی دانش‌آموزان برای خود مراقبتی انجام می‌دهند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس