تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه همکاری و همدلی مستمری میان بخش اجرایی جمعیت و دفتر نمایندگی ولی‌فقیه وجود دارد، اذعان کرد: همه مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر استان‌ها را به همکاری موثر با بخش اجرایی جمعیت دعوت کرده و به بخش اجرایی نیز سفارش موکد می‌کنم تا مشارکت فکری و عملی […]

[ad_1]

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه همکاری و همدلی مستمری میان بخش اجرایی جمعیت و دفتر نمایندگی ولی‌فقیه وجود دارد، اذعان کرد: همه مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر استان‌ها را به همکاری موثر با بخش اجرایی جمعیت دعوت کرده و به بخش اجرایی نیز سفارش موکد می‌کنم تا مشارکت فکری و عملی با شما داشته باشند.

به گزارش ایسنا، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در هشتمین گردهمایی مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان‌ها ضمن گرامیداشت یاد و خاطره نماینده سابق ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر، گفت: مرحوم آیت‌الله غیوری همه عمر در خدمت به مردم، محرومان و مستضعفان بود.

وی با اشاره به اینکه توفیق خدمت در هلال‌احمر همزمان با انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین معزی به عنوان نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر را داشته است، اظهار کرد: سجایای اخلاقی و سوابق علمی حجت‌الاسلام والمسلمین معزی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و لذا فرصت مغتنمی برای بنده و جمعیت هلال‌احمر است که از راهنمایی‌های نماینده ولی‌فقیه بهره بریم.

وی با تاکید بر اینکه همکاری و همدلی مستمری میان بخش اجرایی جمعیت و دفتر نمایندگی ولی‌فقیه وجود دارد، اظهار امیدواری کرد که این مهم در استان‌ها نیز کاملا صادق باشد تا بتوان ماموریت‌های محوله را با موفقیت اجرایی کرد.
باید حکمت‌مدار و حکمت محور عمل کرد

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه به دنبال تبدیل جمعیت به سازمانی دانش‌محور و یادگیرنده هستیم، گفت: همچنین باید حکمت‌مدار و حکمت محور باشیم؛ چراکه این مهم موجب تقویت مسائل فرهنگی و اجتماعی می‌شود و مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در این زمینه بسیار کمک‌کننده خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه اتحاد فکری و عملیاتی موجب می‌شود تا هر چه بیشتر در تحقق اهداف اصلی خود موفق باشیم، عنوان کرد: مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه هلال‌احمر در استان‌ها ظرفیت‌های بسیاری برای برقراری و افزایش ارتباط‌های بین‌بخشی دارند و این ارتباطات می‌تواند در سطح ملی و استانی به هلال‌احمر در پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود کمک کند.

هلال‌احمر همه تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار بسته است

ضیائی همچنین به نامگذاری امسال به عنوان «اقتصاد مقاومتی» اشاره و تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر در این زمینه همه تلاش خود را به‌کار بسته است تا در بخش‌های مختلف با تکیه بر اقتصاد مقاومتی عمل کند و در این زمینه با صرفه‌جویی و برنامه‌ریزی اقتصادی امورات مربوط به خود را پیش برده‌ایم.

وی همچنین به تدوین برنامه ۱۰ ساله جمعیت هلال‌احمر اشاره و خاطرنشان کرد: هلال‌احمر، جمعیتی بسیار بزرگ با بیش از ۱۰ هزار شعبه در سراسر کشور و ۱۰ هزار پرسنل و چند صد هزار داوطلب و جوان همکار است که این نهاد را به سازمانی پویا و زنده تبدیل کرده است و چنین مجموعه بزرگی باید برنامه مهم و استراتژیکی برای خود داشته باشد.

استفاده از نظرات مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه هلال‌احمر استان‌ها در تدوین برنامه جمعیت

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تدوین برنامه ۱۰ ساله جمعیت هلال‌احمر با تکیه بر کارشناسان و متخصصان برنامه‌ریز درونی، عنوان کرد: بر این اساس با تکیه بر سند راهبردی جمعیت، مصوب شورای عالی، دو برنامه پنج‌ساله برای اجرا استخراج شده است که نخستین برنامه پنج‌ساله، همزمان و هماهنگ با ادبیات برنامه ششم، اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های سالانه جمعیت برشی از برنامه پنج‌ساله این جمعیت خواهد بود، گفت: برای تدوین این برنامه‌ها آماده استفاده از نظرات مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه جمعیت هلال‌احمر در استان‌ها هستیم تا با همفکری بیشتر در جهت تحقق اهداف متعالی جمعیت حرکت کنیم.

۸۵۰ هزار کشته تصادفات در شهریور، نشان از ساختارهای ضعیف دارد

ضیائی با اذعان بر اینکه بر اساس سند راهبردی جمعیت، هدف ۱۰ ساله هلال‌احمر افزایش تاب‌آوری و ایجاد جامعه‌ای مقاوم در برابر حوادث تعیین شده است، تصریح کرد: تحقق این هدف مهم نیازمند تغییر نگرش و نگاه آحاد مردمی است و در کوتاه مدت محقق نمی‌شود؛ ضمن اینکه مهم‌ترین بخش تاب‌آوری، افزایش تاب‌آوری اجتماعی و فرهنگی است و در این زمینه باید برنامه‌های جامعی را اجرایی کرد.

به گفته وی، متاسفانه ایران در میان ۱۳۰ کشور رتبه ۱۱۰ در تاب‌آوری دارد که این جایگاه چندان مناسب جامعه ما نیست، ضمن اینکه ما در کشور با حوادث مختلفی در جامعه روبه‌رو هستیم که نمونه آن ۸۵۰ هزار کشته در تصادفات شهریور ماه امسال است و این آمار بسیار تکان‌دهنده بوده و نشان از ساختارهای بسیار ضعیف دارد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر:

همبستگی و اتحاد در سیستم‌های اداری، رشد و تعالی مجموعه را به دنبال دارد

 

همچنین نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اذعان به اینکه همبستگی و اتحاد در سیستم‌های اداری، رشد و تعالی مجموعه را به دنبال دارد، گفت: ارتباط صمیمی و پایدار حوزه نمایندگی ولی‌فقیه با حوزه ریاست هلال‌احمر، نقطه عطفی برای رسیدن به اهداف بزرگ این نهاد مردمی است.

حجت الاسلام والمسلمین معزّی با ابراز خرسندی از حضور رییس جمعیت هلال احمر در جمع مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان‌ها، به نقش بی‌بدیل روحانیون در اشاعه فرهنگ ناب اسلامی در جامعه اشاره و اظهار کرد: ارتباط‌های قلبی و معنوی عالمان با آحاد مردم می‌تواند ظرفیت بسیار مناسبی برای معرفی، شناخت و نهادینه شدن اهداف انسان‌دوستانه هلال‌احمر در جامعه باشد.

وی با اشاره به ارتباط مؤثر و کارآمد مسئولان حوزه با بدنه جامعه دینی و حوزوی، مرجعیت و رهبر فرزانه انقلاب گفت: این مهم نکته‌ای مثبت برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های منطبق با آموزه‌های دینی در هلال‌احمر است.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، در این نشست تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال‌احمر و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با هدف گسترش آموزش‌های امدادی برای حوزویان، ارائه خدمت فرهنگی و دینی به جامعه جوان کشور، متناسب با مأموریت‌های جمعیت به امضای نماینده ولی‌فقیه و رئیس جمعیت هلال‌احمر رسید.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس