تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۴
مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد؛

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: گرچه قرار بود که ترک‌ها با باک پر کامیون‌های خود به ایران وارد شوند و از سوخت ارزان ایران استفاده نکنند، اما با تعبیه باک دوم از سوخت یارانه‌ای استفاده می‌کنند.

به گزارش گذارنیوز به نقل از صدا و سیما قاسم خورشیدی گفت: بر اساس توافقات بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایران و طرف ترکیه ای که در دیماه سال گذشته منعقد شد طرف ترکیه ای اعلام کرد که ما سوخت در داخل ایران نمی زنیم و لذا نمی خواهیم تفاوت قیمت بدهیم.

وی افزود: آنها اعلام کردند آمادگی داریم با پلمپ باک وارد قلمرو جمهوری اسلامی ایران بشویم.

مدیرکل مبارزه با قاچاق فراوردهای نفتی افزود: این در حالیست که ناوگان حمل ونقل همسایگان ایران به غیر از ترکیه در پایانه های مرزی ورودی، تفاوت قیمت سوخت را پرداخت می کنند و در داخل ایران سوخت را به نرخ دوم یارانه ای یعنی هر لیتر ۶۰۰ تومان در اختیار می گیرند.

خورشیدی گفت:‌ در ۶ ماه گذشته بر اساس گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ‌سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان پایانه ها، ناوگان حمل و نقل ترکیه ای این تعهد والتزام را به طور دقیق رعایت نکرده است.

وی افزود: براساس این گزارش در بسیاری از موارد این پلمپ ها دستکاری شده و یا احیانا درهای باک دوم و سومی وجود داشته و از آن طریق از سوخت یارانه ای و ارزان قیمت داخل ایران استفاده شده است.

خورشیدی گفت: در رایزنی با مجموعه وزارت راه و شهرسازی و آقای واعظی وزیر ارتباطات به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه در حال پیگیری هستیم که در این توافقنامه تجدید نظر شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس