تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر آموزش وپرورش، زبان فارسی را عامل وحدت همه ایرانیان دانست و گفت: باید برای ترویج زبان فارسی تلاش کنیم و در همین راستا در سال جاری برای نخستین بار ردیف بودجه جداگانه‌ای به منظور رواج زبان فارسی در مناطق دو زبانه اختصاص یافت. به گزارش ایسنا، علی‌اصغر فانی در حاشیه همایش تجلیل از […]

[ad_1]

وزیر آموزش وپرورش، زبان فارسی را عامل وحدت همه ایرانیان دانست و گفت: باید برای ترویج زبان فارسی تلاش کنیم و در همین راستا در سال جاری برای نخستین بار ردیف بودجه جداگانه‌ای به منظور رواج زبان فارسی در مناطق دو زبانه اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر فانی در حاشیه همایش تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی که در محل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درخصوص آموزش به دانش‌آموزان پیش دبستانی دو زبانه گفت: فارسی‌نویسی مناطق دو زبانه اصلاحاتی داشته و دستورالعمل آن برای تمامی گروه‌های تالیف ابلاغ شده و آنها تلاش می‌کنند آن را با این اصلاحات تطبیق دهند، این در حالی است که این اقدام کار زمان‌بری است.

وی درخصوص توسعه پیش‌دبستانی نیز اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری در توسعه مقطع پیش‌دبستانی در مناطق محروم و دو زبانه، اقدامات خوبی صورت گیرد تا کودکان این مناطق نیز بیشتر با زبان فارسی آشنا شوند.

وزیر آموزش وپرورش درخصوص دستگیری ۴ نفر از هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان نیز اظهار کرد: اگر تخلفی ثابت شود که هنوز ثابت نشده، قاطعانه با آن برخورد خواهیم کرد.

فانی در ادامه با بیان اینکه خط قرمز ما حفظ منافع فرهنگیان است، گفت: همواره گفته‌ام که نهادهای نظارتی مانند وزارت اطلاعات و دادستانی به ما کمک کنند تا در نهایت درخصوص عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان به جمع‌بندی برسیم.

وی درخصوص تغییر اعضای هیات مدیره این صندوق نیز اظهار کرد: اسفندماه سال گذشته جلسه‌ای برگزار شد که به موجب آن هیات امناء تصمیم گرفتند که فعالیت دو ساله هیات مدیره پیشین صندوق ذخیره فرهنگیان را منقضی و نسبت به تامین هیات مدیره جدید اقدام کنند.

وزیر آموزش وپرورش همچنین درخصوص اجرای طرح آزمایشی آموزش زبان خارجی در مدارس نیز گفت: کمیته‌ای به منظور برنامه‌ریزی در این خصوص متشکل از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونت متوسطه وزارت آموزش وپرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این خصوص تشکیل شده که هنوز در این مورد به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس