تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] هیئت دولت به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی با لغو تخفیف سود بازرگانی ۱۸ قلم و همچنین به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت با لغو تخفیف سود بازرگانی ۵۱ قلم کالای دیگر موافقت کرد تا مجموعا تخفیف تعرفه ۶۹ قلم کالا لغو شود. به گزارش ایسکانیوز، هیات وزیران در جلسه شامگاه یکشنبه خود به ریاست […]

[ad_1]

هیئت دولت به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی با لغو تخفیف سود بازرگانی ۱۸ قلم و همچنین به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت با لغو تخفیف سود بازرگانی ۵۱ قلم کالای دیگر موافقت کرد تا مجموعا تخفیف تعرفه ۶۹ قلم کالا لغو شود.

به گزارش ایسکانیوز، هیات وزیران در جلسه شامگاه یکشنبه خود به ریاست حسن روحانی، با هدف حمایت از تولید داخلی، پیشگیری از انحراف در تجارت خارجی و اختلال در اثربخشی نظام تعرفه ای ناشی از وجود تخفیفات سود بازرگانی برای واردات کالا از برخی مناطق مرزی، با لغو تخفیف سود بازرگانی ۵۱ قلم کالا به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و ۱۸ قلم کالا به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی موافقت کرد.

همچنین هیئت دولت مقرر کرد که ۹۸۵ میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای بازسازی بخش­های خسارت­ دیده ناشی از سیل در استان مازندران اختصاص یابد.

بر این اساس ۸۰ میلیارد ریال جهت کمک بلاعوض برای بازسازی ۶ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی، ۳۰ میلیارد ریال برای کمک بلاعوض جهت تأمین لوازم خانگی و معیشتی، ۱۵۰ میلیارد ریال برای بازسازی تأسیسات زیربنایی و ۵۰ میلیارد ریال نیز جهت هزینه برای خدمات پشتیبانی و نظارت و در مجموع ۲۶۵ میلیارد ریال اختصاص یافت.

۷۲۰ میلیارد ریال نیز جهت پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود روستایی ۴ درصد و شهری ۵ درصد به آسیب­دیدگان ناشی از سیل برای جبران خسارت پرداخت می ­شود.

این تسهیلات قرار است به دو هزار و ۵۰۰ واحد شهری خسارت­ دیده با دوره بازپرداخت سه سال دوران مشارکت مدنی و ۱۲ سال دوران فروش اقساطی و ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی اعطا شود.

۶۰۷/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس