تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در سه ماهه اول سال ۹۵ تنها یک درصد از بودجه عمرانی مصوب برای این دوره و کمتر از ۰٫۲ درصد از کل بودجه عمرانی سال ۹۵ تخصیص داده شده است. این در حالی است که همین میزان اندک تخصیص بودجه عمرانی در مقایسه با عملکرد سال قبل رشد ۲۶۳ درصدی داشته است. […]

[ad_1]


در سه ماهه اول سال ۹۵ تنها یک درصد از بودجه عمرانی مصوب برای این دوره و کمتر از ۰٫۲ درصد از کل بودجه عمرانی سال ۹۵ تخصیص داده شده است. این در حالی است که همین میزان اندک تخصیص بودجه عمرانی در مقایسه با عملکرد سال قبل رشد ۲۶۳ درصدی داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز بانک مرکزی گزارش عملکرد سه ماهه بودجه سال ۹۵ را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش در سال ۹۵ عملکرد بودجه عمرانی ۱۴۰ میلیارد تومان بوده است در حالی که بر اساس بودجه مصوب باید ۱۴ هزار میلیارد تومان در سه ماهه اول سال به بخش عمرانی تخصیص داده می‌شد.

نکته قابل توجه آن است که همین بودجه اندک بخش عمران، در مقایسه با دو سال قبل رشد قابل توجهی داشته. چرا که عملکرد بودجه عمرانی در بهار ۹۴ معادل ۳۸ و در بهار ۹۳ معادل ۳۲ میلیارد تومان بوده است. بر این اساس عملکرد بودجه عمران سه ماهه اول سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۶۳ درصدی داشته است.

بر اساس بودجه مصوب سال جاری باید امسال ۵۷ هزار میلیارد تومان به بودجه عمرانی تعلق بگیرد که در سه ماهه اول امسال تنها ۰٫۲ درصد آن تخصیص داده شده است.

بخش دیگر این گزارش نشان‌دهنده عملکرد دولت در بخش پرداخت‌های جاری است. در سه ماهه اول سال ۹۵ پرداخت‌های جاری دولت معادل ۳۶٫۸ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲٫۸ درصد رشد داشته است. این رقم در سه ماهه اول سال ۹۴ و ۹۳ به ترتیب ۳۵٫۹ و ۳۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

بر اساس این گزارش بودجه مصوب هزینه‌های جاری در سال ۹۵ معادل ۲۱۳ هزار میلیارد تومان است که در سه ماهه اول سال جاری ۲۵ درصد آن به کار گرفته شده است.

روند تغیرات بودجه عمرانی و جاری را در دو نمودار زیر ملاحظه می‌‌کنید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس