تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: هیچ دفاعی از مکتب امام حسین علیه السلام و نظام ولایی موثر تراز ارائه چهره موفق ازمدیریت دینی و اسلامی، آبادانی کشور و تقویت پایه‌های اخوت و برادری در جامعه نیست. به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در اولین شب ایام عاشورای حسینی در مسجد صاحب‌الزمان روستای کریم آباد […]

[ad_1]

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: هیچ دفاعی از مکتب امام حسین علیه السلام و نظام ولایی موثر تراز ارائه چهره موفق ازمدیریت دینی و اسلامی، آبادانی کشور و تقویت پایه‌های اخوت و برادری در جامعه نیست.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در اولین شب ایام عاشورای حسینی در مسجد صاحب‌الزمان روستای کریم آباد پاکدشت گفت: نهضت امام حسین(ع) و حادثه عاشورا صرفا یک حادثه تاریخی مربوط به گذشته نیست. اگر این حادثه زنده است و دامنه آن نه تنها شیعیان، بلکه همه مسلمانان و نه تنها جهان اسلام، بلکه همه انسان‌های آزادیخواه را فرا می‌گیرد به این جهت است که نهضت کربلا درس انسانیت و ماجرای تقابل نور و ظلمت و ظلم و عدالت در همیشه تاریخ است. 


اگر نهضت عاشورا به درستی شناسانده شود، جامعه ما جامعه حسینی خواهد بود


معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: در نهضت کربلا کودک و بزرگسال، زن و مرد، رهبر و غلام، افراد نخبه و عادی در این اردوگاه به ظاهر کوچک، همه در محور یک هدف اقدام کردند. اگر نهضت عاشورا به درستی شناسانده شود، جامعه ما جامعه حسینی خواهد بود؛ جامعه‌ای که نه تنها در میان افراد خود، بلکه آیین رفتارش با دشمن هم بر مبنای جوانمردی و احسان است.


انصاری رفتار حضرت مسلم ابن عقیل در ماجرای طرح ترور ابن زیاد را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: رفتار حضرت در طرح ترور ابن زیاد اگر هر جا مطرح شود باعث افتخار مکتب تشیع است. 

منطق تروریسم امروز چه می‌گوید؟ 

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: امروز منطق تروریسم می‌گوید برای رسیدن به هدف مهم نیست چه کسی را می‌کشید یا کجا را بمباران می‌کنید. برای رسیدن به هدف مهم نیست هواپیمای شما بمب را بر سر چه کسی می‌ریزد؛ در یمن و بر سر زن و بچه‌های بی گناه و مظلوم یا بر سر دشمن.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی و حسینی قابل پذیرش نیست که در رقابت‌های سیاسی، اقتصادی و جناحی دست به تخریب یکدیگر و شکستن حریم احکام الهی زده شود. غیبت، تهمت و مسخره کردن افراد گناه کبیره هستند. اینکه فردی یا گروهی بگوید ما باید رقیب و مخالف مان را از میدان خارج کنیم و لذا مهم نیست علیه او چه بنویسیم و در تریبون خود چه بگوییم، این با اخلاق عاشورایی سازگار نیست. 

معاون حقوقی رییس جمهوری تاکید کرد: در اخلاق عاشورایی حتی نسبت به دشمن نمی‌شود توهین کرد و تهمت زد. رمز ماندگاری کربلا و نهضت امام حسین(ع) همین است.

انصاری گفت: جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی این افتخار را دارد که امروز در دنیا تنها نظامی است که به نام اهل بیت(ع) و بر پایه ارزش‌های عاشورایی و علوی تشکیل شده است. 

غبارزدایی از چهره اسلام حقیقی کاری است که امروز رهبر انقلاب انجام می‌دهند

وی اضافه کرد: با کمال تاسف امروز چهره‌ای که از اسلام توسط تروریست‌ها ترسیم شده، چهره‌ای خشن، وحشی و درندهخو است. امروز وظیفه همه شیعیان و همه مجالس سیدالشهدا و همه گویندگان، مداحان و سخنوران این است که از چهره مظلوم و غبارگرفته اسلام دفاع کنند.

انصاری اظهار داشت: غبارزدایی از چهره اسلام حقیقی کاری است که امروز رهبر فرزانه انقلاب ما با سخنان روشنگرانه خودشان انجام می‌دهند و جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی انجام می‌دهد. اگر بتوانیم با همبستگی ملی و با کمک همه قوا و با حضور همه مردم در صحنه، کشور، اقتصاد، فرهنگ و سیاست داخلی و خارجی را خوب بسازیم و از ایران یک چهره آباد، پیشرفته، علمی، مهربان، با نشاط و پاک به دنیا ارائه کنیم، احتیاجی نیست برای ایران تبلیغ کنیم و به اعتبار همین ویژگی‌ها همه جذب مکتب اسلام و ولایت فقیه خواهند شد.

روحانی سعی می‌کند چهره صلح‌دوست ملت ایران را به نمایش بگذارد 

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: رییس جمهوری که خود یک روحانی و شاگرد مکتب سیدالشهداست امشب در میانه جلسه هیات دولت و هنگام اقامه نماز مغرب و عشا از حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی خواست که به مناسبت شب اول محرم ذکر مصیبتی کند. ایشان سعی می‌کند در عرصه جهانی چهره صلح‌دوست ملت ایران را به نمایش بگذارد که این در واقع دفاع از مکتب امام حسین (ع) و نهضت حسینی است.

انصاری اظهار داشت: اگر تلاش می‌شود با وجود همه مشکلات اقتصادی، بیکاری، مشکلات معیشتی و مشکلات ناشی از دشمنی دشمنان یا مشکلات به جا مانده از گذشته موانع برطرف شود و روابط ما با دنیا بهبود پیدا کند، برای این است که بتوانیم سرمایه‌هایی را جذب کنیم و برای جوانان کشور که سربازان فردای مکتب امام حسین(ع) هستند شغل آبرومند ایجاد کنیم. 

تلاش دولت برای رفع مشکلات کشور

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: دشمنان دوست ندارند که نظام جمهوری اسلامی موفق شده و روی آبادانی ببیند و سرمایه‌ها به کشور جذب شده و جوانان به کار مولد مشغول شوند و بخصوص تحصیل‌کردگان دانشگاهی ما مشغول کار شوند، تا به این ترتیب، تبلیغات مایوس‌کننده و ویران‌کننده آنها موثر واقع شود و بگویند مکتب اسلام توانمندی اداره جامعه را ندارد.

وی تصریح کرد: لذا امروز هر اقدامی در راستای حل مشکلات مردم و ایجاد اشتغال از سوی هر نهادی که انجام شود در حقیقت دفاع از مکتب و کشور است. تلاش دولت بر این است که با همکاری مجلس و قوه قضائیه، تحت راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب و همکاری و انسجام و همدلی مردم در جهت رفع مشکلات موجود کشور گام بردارد.

انصاری گفت: خوشبختانه در حوزه امنیت، مجموعه نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، قضایی و دولت توانسته‌اند در منطقه آشوب‌زده خاورمیانه امنیتی پایدار در کشور مستقر کنند. هزینه تامین این امنیت بسیار بالاست اما دولت با همه کمبودها سعی کرده است این هزینه را تامین کند و امروز در شرایطی از امنیت هستیم که ایران امن ترین کشور نه تنها در خاورمیانه بلکه در جهان است.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به سوابق انقلابی و ولایی مردم منطقه پاکدشت و حضور عاشقانه آنان در دفاع مقدس، از مسئولان محلی خواست تا برای عمران و آبادانی این منطقه تلاش مضاعفی داشته باشند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس