تاریخ انتشار: ۰۴ خرد ۱۳۹۴

قائم مقام وزارت امور خارجه اتریش که در رأس هیأتی در ایران به سر می‌برد، با معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه دیدار و درباره موضوعات مختلف گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. به گزارش گذارنیوز  در این دیدار مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان با اشاره به روابط خوب و تاریخی […]

قائم مقام وزارت امور خارجه اتریش که در رأس هیأتی در ایران به سر می‌برد، با معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه دیدار و درباره موضوعات مختلف گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

روانچی

به گزارش گذارنیوز  در این دیدار مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان با اشاره به روابط خوب و تاریخی دو کشور ایران و اتریش، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تقویت روابط دوجانبه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، پارلمانی، علمی، فرهنگی و ورزشی اعلام داشت.
در ارتباط با موضوع هسته‌ای، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان ضمن اشاره به فرآیند دستیابی به راه‌حل‌ها در جریان گفت‌وگوهای لوزان سوئیس به مذاکرات هفته‌های گذشته در ارتباط بـا تدوین متن نهایی تـوافق اشاره و تأکید کرد: امیدواریم طرف مقابل با پرهیز از مواضع حداکثری تلاش نماید تا قبل از موعد مقرر به توافق جامع برسیم٬ اگرچه ما تحت فشار زمان قرار نداریم و به دنبال توافقی هستیم که همه حقوقمان را در بر داشته باشد.
تخت روانچی همچنین در بخش دیگری ضمن تشریح شرایط پیچیده و حاد حاکم بر منطقه بر لزوم یافتن راه حل سیاسی برای برون‌رفت از بحران یمن تأکید و افزود: هدف جمهوری اسلامی ایران استقرار صلح و ثبات در منطقه از طریق گفت‌وگو و راه‌های مسالمت‌آمیز است.
در جریـان این دیدار همچنین مشائیل لینهارت قائم مقام وزارت خارجه اتریش ضمن ابراز خوش‌بینی نسبت به نیل به توافق هسته‌ای و ضروری دانستن آن، آمادگی کامل اتریش را برای بسط مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها اعلام کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس