تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که تحویل سامانه دفاعی موشکی اس ۳۰۰ به ایران نقض قطعنامه‌های سازمان ملل نیست. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بن رودز مشاور امنیت ملی رییس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری عصر دوشنبه کاخ سفید، در پاسخ به سوالی درباره تحویل سامانه دفاعی موشکی اس۳۰۰ روسیه […]

[ad_1]

مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که تحویل سامانه دفاعی موشکی اس ۳۰۰ به ایران نقض قطعنامه‌های سازمان ملل نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بن رودز مشاور امنیت ملی رییس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری عصر دوشنبه کاخ سفید، در پاسخ به سوالی درباره تحویل سامانه دفاعی موشکی اس۳۰۰ روسیه به ایران گفت: بارها درخواست کردیم که مسکو این موشک‌ها را به ایران تحویل ندهد، چرا که تقویت توانایی موشکی ایران موجب نگرانی ماست.


وی ادامه داد: اما مساله مهم این است که ایران به تعهدهای خود طبق توافق هسته‌ای که تابستان گذشته حاصل شد، عمل کند.


بن رودز درباره خبر نصب سامانه دفاعی اس ۳۰۰ در نزدیکی فردو گفت: در هر حال تحویل این سامانه به ایران در هیچ یک از قطعنامه‌های سازمان ملل ممنوع نشده است، چرا که یک سامانه دفاعی است. محدودیت تسلیحاتی که اکنون علیه ایران وجود دارد شامل سامانه اس ۳۰۰ نمی‌شود. ایران فعالیت‌های غنی‌سازی در این مرکز را متوقف کرده و تمرکز ما اساسا روی اجرای دقیق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است.


به گزارش ایلنا، قرارداد خرید سامانه پیشرفته پدافند هوایی اس ۳۰۰ حدود ۹ سال میان ایران و روسیه امضا شد، اما مسکو در سال ۲۰۱۰ تحت فشارهای غرب و آمریکا به این بهانه که توافق نقض قطعنامه‌های سازمان ملل علیه ایران است، از تحویل آن به تهران خودداری کرد.


 ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه سرانجام ممنوعیت انتقال سامانه دفاعی اس ۳۰۰ به ایران را لغو کرد و از آن پس رایزنی‌ها میان دو طرف برای انعقاد یک قرارداد جدید آغاز شد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس