تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۴
روحانی در تماس تلفنی اردوغان:

رییس جمهوردر مکالمه تلفنی رییس جمهوری ترکیه با ایشان، افراطی‌گری و تروریسم را یک معضل بزرگ در منطقه دانست و تصریح کرد: ایران و ترکیه باید با کمک یکدیگر به یک طرح مشترک و راه حل عملی برای ریشه کن کردن تروریسم در منطقه دست یابند.

به گزارش گذارنیوز حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در این گفتوگوی تلفنی، با ابراز تاسف از ناامنیهای منطقه و تبیین اوضاع خطرناک آن، به نقش مخرب گروههای تروریستی پرداخت و اظهارداشت: این تحولات و وضعیت منطقه، گسترش رایزنیهای ایران و ترکیه را ضروری میسازد.

رییس جمهور، اقدامات گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه را نگران کننده خواند و گفت: این شرایط ناامنی، بی تردید اثر سوء بر کشورهای همسایه نیز برجای میگذارد.

وی افزود: ایران و ترکیه در شرایط بسیار سخت نیز پیوسته در کنار یکدیگر بودهاند و امروز نیز در شرایط سخت کنونی منطقه باید با همکاری نزدیکتر بتوانیم مسایل منطقه را حل کنیم.

رییس جمهوری با اشاره به تحولات منطقهای اظهار داشت: تحکیم و توسعه روابط تهران با آنکارا برای ما بسیار حائز اهمیت است.

روحانی لازمه انجام هر عملیاتی علیه تروریسم را هماهنگی با دولت مرکزی کشورها دانست و تصریح کرد: اگر این هماهنگی بوجود نیاید، ممکن است مشکلی حل شود اما مشکلات بزرگتری هم بوجود می آید.

رییس جمهور در پایان با تشکر از تماس تلفنی اردوغان، برای دولت و ملت ترکیه آرزوی سلامتی و سربلندی کرد.

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه نیز در این گفت و گوی تلفنی با تاکید بر اینکه بیثباتی، ناامنی و درگیریها در منطقه باید متوقف شود، گفت: ضروری است با همکاریهای مشترک، با تروریسم و افراطیگری بویژه با گروه تروریستی داعش مقابله کنیم.
رییس جمهوری ترکیه گفت: داعش بخشی از القاعده است و تداوم فعالیت این گروه تروریستی برای جهان اسلام خطرناک است و همکاری دو کشور ایران و ترکیه در مبارزه با این گروههای تروریستی اهمیت فراوانی دارد.

۰۰

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس