تاریخ انتشار: ۲۳ فرو ۱۳۹۵

روزنامه الحیات در تحلیلی بازگشت احتمال بازگشت احمدی نژاد به قدرت در تهران را مورد بررسی قرار داده است که در ادامه می خوانید:

به گزارش”گذارنیوز”، روزنامه الحیات در تحلیلی بازگشت احتمال بازگشت احمدی نژاد به قدرت در تهران را مورد بررسی قرار داده است که در ادامه می خوانید:
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران فعالیت های سیاسی خود را پس از سه سال دوری از عرصه سیاسی در این کشور افزایش داده است، این در حالی است که بسیاری بر این باور بودند که وی به دلیل پرونده های فساد مالی برخی از نزدیکان احمدی نژاد در قوه قضائیه ایران ویز از عرصه سیاسی در این کشور کناره گیری کرده است.
احمدی نژاد در مراسمی مردمی که در شهری در شمال ایران برگزار شده بود تمایل خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران که سال آینده برگزار می شود اعلام کرد، اقدامی که تحلیلگران از آن به عنوان آغاز بازگشت احمدی نژاد به عرصه سیاسی در این کشور تفسیر کردند.
از سوی دیگر برخی از کارشناسان نیز معتقدند استفاده از ورقه رئیس جمهور سابق ایران در شرایط کنونی ایران در قبال کشورهای غربی و به طور ویژه آمریکا منجر به کاهش فشاری خواهد شد که ایران در شرایط کنونی به دلیل اجرای توافق هسته ای متحمل است، خواهد شد. به ویژه آنکه دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا از ادبیات سنگینی علیه ایران، توافق هسته ای و خاورمیانه استفاده می کند.
به نوشته الحیات و به گفته این منابع تهران می خواهد با تهدید نسبت به آمدن احمدی نژاد در قدرت در ایران این پیام را به آمریکا برساند که انکار توافق هسته ای از سوی واشنگتن در عهد رئیس جمهوری آینده این کشور به نفع رویکردی خواهد بود که احمدی نژاد پیشتر در پیش گرفته بود.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس