تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دونالد ترامپ می‌گوید جانت یلن به این دلیل نرخ بهره فدرال رزرو را پایین نگهداشته که از سوی دولت باراک اوباما تحت فشار سیاسی قرار داشته است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با CNBC اعلام کرد: «رئیس فدرال‌رزرو به این […]

[ad_1]


دونالد ترامپ می‌گوید جانت یلن به این دلیل نرخ بهره فدرال رزرو را پایین نگهداشته که از سوی دولت باراک اوباما تحت فشار سیاسی قرار داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با CNBC اعلام کرد: «رئیس فدرال‌رزرو به این دلیل نرخ بهره را نزدیک به صفر نگهداشته است که جانت یلن آنچه را که باراک اوباما از او می‌خواهد انجام می‌دهد و یلن باید از آنچه که بر سر این کشور آورده، شرمنده باشد.»
بانک مرکزی آمریکا از زمان کاهش نرخ بهره به محدوده صفر در پاسخ به بحران مالی سال ۲۰۰۸ تنها یک بار آن را افزایش داده است. فدرال‌‌رزرو نشان داده که برای دومین افزایش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره آماده است، هرچند اعلام کرده که سرعت افزایش نرخ بهره آهسته‌تر از گذشته خواهد بود.
ترامپ گفت: «هرگونه افزایشی بسیار بسیار کوچک خواهد بود؛ چرا که آنها می‌خواهند بازارها را بالا نگاه دارند. اوباما می‌خواهد رئیس‌جمهور جدید نرخ بهره را افزایش دهد تا ببیند چه بر سر بازار سهام می‌آید.»
ترامپ اشاره‌ای به این موضوع نکرد که چگونه نامزدهای دموکرات روی یلن فشار وارد می‌کنند. 
در حالی که یلن با اوباما دیدار داشته است، فدرال‌رزرو به عنوان نهادی مستقل در بالا و پایین‌بردن نرخ بهره عمل می‌کند، و یلن و دیگر تنظیم‌کنندگان نرخ بهره اعلام کرده‌اند که هیچ دیدگاهی نسبت به انتخابات هشتم نوامبر ریاست‌جمهوری آمریکا ندارند.
هیئت مدیره فدرال‌رزرو در مورد سخنان ترامپ هیچ اظهار نظری نکردند، در حالی که رؤسای منطقه‌ای فدرال‌رزرو اعلام کردند که سیاست‌مداران نباید وارد مذاکرات فدرال‌رزرو شوند.

نیل کشکری، رئیس فدرال‌رزرو مینیاپولیس در پاسخ به اظهارات ترامپ گفت که سیاست روی تصمیم‌گیری‌های فدرال‌رزرو تاثیر ندارد. وی گفت: «سیاست روی ما تاثیری نمی‌گذارد. ما به آمار اقتصادی نگاه می‌کنیم و با وجود اشتغال حداکثری و قیمت‌های ثابت،‌ عجله‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد.»

 

دنیس لاکهارت، رئیس فدرال‌رزرو آتلانتا نیز در خصوص فشار سیاسی روی فدرال‌رزرو گفت: «من موضوع را به این شکل نمی‌بینم.»

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس