تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدامیرمنصور برقعی در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در استانداری گفت: اصلی‌ترین محور حرکت کمیته امداد امام خمینی(ره) بر مبنای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است. وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کار، ستون فقرات جامعه است، تصریح کرد: در این راستا کمیته امداد تدریجا از حمایت‌های بلاعوض به سمت حمایت‌های […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدامیرمنصور برقعی در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در استانداری گفت: اصلی‌ترین محور حرکت کمیته امداد امام خمینی(ره) بر مبنای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کار، ستون فقرات جامعه است، تصریح کرد: در این راستا کمیته امداد تدریجا از حمایت‌های بلاعوض به سمت حمایت‌های معوق و ترویج فرهنگ کار سوق می‌یابد.

برقعی ادامه داد: جهت تحقق رشد اقتصادی نیاز به مبالغ هنگفت سرمایه‌گذاری داریم که برای حل این مسئله هرچقدر بتوانیم سرمایه‌گذاری ثابت را در طرح‌های اقتصادی کاهش دهیم یک گام اساسی برداشته‌ایم.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: باید هرچه بیشتر در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداریم چراکه در این صورت نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی را کاهش می‌دهیم.

وی افزود: حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ایجاد فرصت شغلی ۲۰۰ میلیون تومان است در حالیکه در سال‌های گذشته متوسط منابع مورد نیاز برای این مهم ۱۳٫۵ میلیون تومان برای طرح‌های اشتغالزایی بود.

برقعی گفت: طبق اساسنامه کمیته امداد، به جز کمک‌های مردمی، ورود به عرصه کسب و کار در کمیته امداد در این نهاد پیش بینی شده است و اقساط صندوق اشتغال محرومین که بدون سود است، همچنین صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای توانمندسازی مددجویان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سهم اشتغالزایی ۹۱درصدی برای استان مرکزی کم است، بیان کرد: ۲۰درصد از کل سهم اشتغال کشور توسط کمیته امدا محقق شده است که سهم استان مرکزی به دلیل ظرفیت‌ها باید از این میزان بالاتر رود.

به گزارش ایسنا، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور نیز در این نشست با بیان اینکه ارتباط بانک‌ها در سال‌های اخیر با کمیته امداد مثبت بوده است، گفت: سال گذشته در کشور ۹۶٫۵درصد اعتبارات بانک‌ها که صرف توانمندسازی خانواده‌های نیازمند می‌شود، وصول شد و پیش بینی می‌شود این رقم در سال جاری به ۱۰۰درصد برسد.

محمد امید افزود: ۸۲درصد از اعتبارات اشتغالزایی از محل اعتبارات قرض‌الحسنه بانک‌ها و ۱۸درصد نیز از محل صندوق کمیته امداد حاصل می‌شود. با کمک این اعتبارات، سالانه ۱۰۰هزار خانوار از پوشش کمیته امداد خارج شده و مستقل می‌شوند.

وی تصریح کرد: بیش از دو هزار خانوار از این ۱۰۰هزار خانوار مربوط به استان مرکزی است، که با ایجاد اشتغال، آنها در تولید نیز سهیم می‌شوند.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس