تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی بر لزوم بهره‌مندی از ابعاد گسترده فرصت‌های کارآفرینی و توسعه پایدار بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد. به گزارش گذارنیوز، علی شمخانی عصر امروز -چهارشنبه- در دیدار مدیران موسسه جهاد نصر گفت: طرح‌های اقتصادی که با کمترین وابستگی به بودجه‌های دولتی می‌توانند بیشترین […]

[ad_1]

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی بر لزوم بهره‌مندی از ابعاد گسترده فرصت‌های کارآفرینی و توسعه پایدار بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

به گزارش گذارنیوز، علی شمخانی عصر امروز -چهارشنبه- در دیدار مدیران موسسه جهاد نصر گفت: طرح‌های اقتصادی که با کمترین وابستگی به بودجه‌های دولتی می‌توانند بیشترین سود را به کشور با اشتغالزایی و تولید و صادرات برسانند در اولویت حمایت هستند.


شمخانی با اشاره به بحران آب در کشورهایی که در مناطق جغرافیایی خشک قرار دارند افزود: یکی از اصلیترین اولویتهای کشور ما مدیریت منابع آب در بخش‌های شرب، کشاورزی و صنعتی بوده و توسعه تحقیقات و اجرای طرح‌های افزایش بهره‌وری منابع اب از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد


دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان خدمت‌رسانی به مردم به ویژه در مناطق محروم و توسعه طرح‌های تولیدی در این مناطق را یک ضرورت مهم برشمرد و تصریح کرد؛ این فعالیت‌ها که با انگیزه و روحیه خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی صورت می‌پذیرد نمادهای روشنی از مدیریت جهادی است.


شمخانی خاطرنشان کرد؛ طرح‌های توسعه کشاورزی، شیلات، آب رسانی و دیگر دستاوردهای موسسات وابسته به جهاد باید در مسیر توسعه پایدار و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هدفگذاری شوند تا با هم‌افزایی از ظرفیت‌های دیگر دستگاه‌ها و نهاد‌ها نیز بهره برداری شود.


وی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق معرفی و ترویج الگوهای اجرا شده و موفق امکان پذیر است و در این عرصه بایستی اقدامات صورت گرفته به درستی معرفی و در اختیار مردم و بخش خصوصی قرار داده شوند.


نماینده مقام معظم رهبری حرکت پرشتاب به سمت طرح‌های دانش بنیان و مبتنی بر نیاز آینده کشور را وظیفه مهم سازمان‌های جهادی از جمله موسسه جهادنصر دانست و تاکید کرد؛ ایران پیشرفته و توسعه‌یافته متکی بر توان بومی، امنیت درون زا و قدرت دفاعی مستقل، الگویی قابل ترویج در سطح منطقه و کشورهای غیر وابسته است.


همچنین در این دیدار مدیران موسسه جهاد نصر گزارشی از تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه صنعت کشاورزی، شیوه‌های نوین تولید شیلات، برقی سازی چاه‌های آب و تولید محصولات دانش بنیان ارائه و بر توانایی تامین بخش مهمی از اهداف تعیین شده در چارچوب برنامه ششم توسعه با الگوی اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس