تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: ۱۲۲هزار دانش‌آموز استثنایی در سال تحصیلی جدید در ۱۶۰۰ مدرسه کشور تحصیل می‌کنند. به گزارش ایسنا، مجید قدمی در آیین کلنگ زنی احداث یک مدرسه برای دانش آموزان استثنایی شهرستان بابل افزود: ۷۲ هزار تن از این دانش آموزان در مدارس خاص تحصیل می کنند و […]

[ad_1]

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: ۱۲۲هزار دانش‌آموز استثنایی در سال تحصیلی جدید در ۱۶۰۰ مدرسه کشور تحصیل می‌کنند.

به گزارش ایسنا، مجید قدمی در آیین کلنگ زنی احداث یک مدرسه برای دانش آموزان استثنایی شهرستان بابل افزود: ۷۲ هزار تن از این دانش آموزان در مدارس خاص تحصیل می کنند و بقیه هم که شامل دانش آموزان نابینا و ناشنواست به مدارس تلفیقی می روند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۲هزار دانش آموز استثنایی در سال تحصیلی جدید در ۱۶۰۰ مدرسه کشور تحصیل می کنند، اظهار کرد: ۲۲هزار نیروی انسانی نیز وظیفه آموزش و تربیت دانش آموزان را در مدارس استثنایی بر عهده دارند.

قدمی گفت: در تمام کشورهای دنیا حتی اگر شرایط مطلوب بهداشتی نیز رعایت شود ۱۰درصد از افراد جامعه با دیگران متفاوت هستند که از این تعداد چهار درصد باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: ایجاد مدارس برای دانش آموزان استثنایی هزینه بالایی دارد و نیاز است که خیرین در این بخش وارد شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ادامه داد: علاوه براحداث مدارس، هزینه نگهداری دانش آموزان این گونه مدارس چهار برابر افراد سالم است و سالانه برای هر دانش آموز استثنایی بین ۸۰ الی یکصد میلیون ریال هزینه می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس