تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر در حاشیه مراسم نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر وامید در گفتگو با خبرنگار ایلنا به رشد ۱۵ درصدی  بخش کشاورزی در کشور  اشاره کرد و گفت: جهاد کشاورزی با توجه به مأموریت ذاتی در حوزه کشاورزی و با توجه به به کمبود منابع آبی ، با پیگیری […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر در حاشیه مراسم نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر وامید در گفتگو با خبرنگار ایلنا به رشد ۱۵ درصدی  بخش کشاورزی در کشور  اشاره کرد و گفت: جهاد کشاورزی با توجه به مأموریت ذاتی در حوزه کشاورزی و با توجه به به کمبود منابع آبی ، با پیگیری و اجرای فعالیت هایش به خوبی توانست شعار اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشد.


خلیل حقیقی گفت: در بخش توسعه زیرساخت ها ، حدود ۲۷۰ هکتار اراضی شالیزاری با اعتبار ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در ۳ سال گذشته  تجهیز و نوسازی شد و در این طرح با کاهش ۳۵ درصدی در مصرف آب ، علاوه بر صرفه جویی،  سطح کشت را افزایش داد.


وی با اشاره به افزایش تولید ۲۰ درصدی و ۳۰ درصدی کاهش هزینه ها ادامه داد: در این طرح استفاده از ماشین آلات پیشرفته آسان است  و در نهایت با راحتی کار برای کشاورزان ، وضعیت اجتماعی و اقتصادی کشاورزان بهتر خواهد شد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر با بیان اینکه ۵۴ کیلومتر شن ریزی و احداث جاده های بین مزارع با اعتباری بالغ بر ۵۱۷ میلیون تومان احداث شد ، افزود: در بخش توسعه شبکه های آبیاری قطره ای و بارانی در سال جاری دولت اعتبارات نامحدودی را در نظر گرفت و کشاورزان با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی می توانند از این خدمات استفاده کنند.


حقیقی خاطر نشان کرد: ۸۵ درصد اعتبار در حوزه شبکه های آبیاری قطره ای و بارانی بلاعوض می باشد و در ۳ سال گذشته ۴۵۰ هکتار باغ و اراضی به سیستم آبیاری مجهز شدند و تغییر الگوی کشت مناطق هزارجریب و کوهستانی از دیگر برنامه های جدی در حال پیگیری و اجرا است.


وی ادامه داد: با توجه به شرایط جغرافیایی و شیب دار بودن اراضی، الگوی کشت باید تغییر یابد  تا از طریق تغییر الگوی کشت می توان با حفاظت از زمین و ایجاد کشاوری پایدار  مهاجرت معکوس را ایجاد کرد.


مدیر جهاد کشورزی شهرستان بهشهر به احداث ۷ استخر برای تأمین آب ۱۶۰هکتار از باغات سیاه ریشه مناطق کوهستانی با اعتبار ۶۵۰ میلیون تومانی اشاره کرد و افزود: جهاد کشاورزی با توجه به ظرفیت منطقه به طور جدی پیگیر کاشت گیاهان دارویی است تا با حفظ خاک و زمین اشتغال پایدار شهرستان را افزایش دهیم.


حقیقی به احداث گلخانه در حسین آباد به مساحت ۴۰ هکتار و حمایت استانداری برای دراختیار گذاشتن هزار هکتار از زمین های ساحلی در جهت تولید متمرکز و کاهش مصرف آب را یکی دیگر از برنامه های دولت تدبیر وامید برشمرد و خاطر نشان کرد: کاشت گل و گیاه زینتی ، سبزی و صیفی  در این طرح قرار دارد که با توجه به شرایط موجود و فعال بودن بندر می توان در صادرات این محصولات نقش موثری داشت.


وی به سنددار کردن ۱۳ هکتار از اراضی در ۳ سال گذشته و سیستمی شدن زمین های کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: اقداماتی در جهت ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته  که کشاورزان می توانند با مراجعه به مراکز جهاد از راهنمایی کارشناسان بهره مند شوند.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر برگزاری ۶۹۲ کلاس آموزشی ، کارگاه های آموزشی ،بازدید های علمی ، در بخش تولیدات پروتئینی مانند  پرورش ۳۰هزار و ۲۹۷ ماهی ،واکسیناسیون عمومی در جلوگیری از بیماری های مختلف در دام سنگین و سبک، بازدید و نمونه برداری از مراکز بسته بندی فرآورده های کارخانه جمع آوری شیر ، خوراک دام وطیور و… برخی از اقدامات انجام شده در این دولت بود.


حقیقی گفت: در ۲۱ هزار هکتار زمین ۷۰ هزار تن گندم و در ۱۰ هزار هکتار زمین ۲۰ هزار تن جو کشت و محصول برداشت شد  و بهشهر در تولید گندم رتبه نخست مازندران را به خود اختصاص داد.


وی به تولید ۸۸ هزار تن شلتوک در بهشهر اشاره کرد و افزود:  ۵۰ درصد کشت برنج و ۶۰ درصد برداشت برنج به روش مکانیزه در بهشهر انجام می شود.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس