تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ۲۵ درصد از قنات های کشور ظرف دو دهه اخیر تجهیز، لایروبی و مرمت شدند. به گزارش ایسکانیوز از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رضا سرافرازی مدیر کل دفتر امور آب و خاک کشاورزی گفت: ما به دنبال پایداری، مرمت، بازسازی و تجهیز ۴۰ هزار کیلومتر رشته قنات هستیم که نیاز به تامین […]

[ad_1]

قنات

۲۵ درصد از قنات های کشور ظرف دو دهه اخیر تجهیز، لایروبی و مرمت شدند.

به گزارش ایسکانیوز از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رضا سرافرازی مدیر کل دفتر امور آب و خاک کشاورزی گفت: ما به دنبال پایداری، مرمت، بازسازی و تجهیز ۴۰ هزار کیلومتر رشته قنات هستیم که نیاز به تامین اعتبار دارد.

وی هزینه لایروبی و پوشش های بتونی هر کیلومتر از رشته قنات ها را ۱۴۰ میلیون تومان عنوان کرد.
سرافرازی با بیان این که ۴۱ هزار رشته قنات در کشور وجود دارد، اظهار داشت: بیشترین قنات ها در استان یزد، سمنان، خراسان رضوی، اصفهان و کرمان هستند که نقش مهمی در پایداری کشاورزی، اشتغال، امنیت اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت ایجاد می کنند.
وی قنات را یکی از منابع آبی و مصداق اقتصاد مقاومتی دانست و خاطر نشان کرد: یک قنات به در منطقه به لحاظ اشتغال و جلوگیری از مهاجرت ارزش دارد.
سرافرازی اظهار کرد: بخش زیادی از کشاورزی ما متکی به آب قنات هاست.
وی همچنین به نهایی شدن ثبت جهانی ۱۱ رشته قنات ایران در سازمان یونسکو در سال جاری اشاره کرد و آن را نتیجه اقدامات موثر دستگاه های مرتبط همچون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دانست.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس