تاریخ انتشار: ۰۶ تیر ۱۳۹۴

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اعلام کرد که سازندگان داخلی هم‌‌اکنون در ۱۰ گروه کالایی، قطعات مورد نیاز صنعت نفت کشور را تامین می‌کنند. به گزارش گذارنیوز  رضا پدیدار  با اشاره به‌ اینکه به‌ جز مواد اولیه برخی تجهیزات صنعت نفت، بیشتر قطعات تولیدی صددرصد در داخل کشور تولید می‌شود، افزود: تمامی قطعات تولید […]

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اعلام کرد که سازندگان داخلی هم‌‌اکنون در ۱۰ گروه کالایی، قطعات مورد نیاز صنعت نفت کشور را تامین می‌کنند.

نفت

به گزارش گذارنیوز  رضا پدیدار  با اشاره به‌ اینکه به‌ جز مواد اولیه برخی تجهیزات صنعت نفت، بیشتر قطعات تولیدی صددرصد در داخل کشور تولید می‌شود، افزود: تمامی قطعات تولید شده بین یک تا پنج سال ضمانت‌نامه دارد که البته این ضمانت در قطعات بزرگ بیشتر هم هست.

این مقام مسئول در خصوص دکل‌های حفاری حوزه صنعت نفت نیز گفت: امکان تولید بیش از ۶۰ درصد قطعات مورد نیاز ساخت دکل‌ها وجود دارد و در این زمینه می‌توانیم از اتلاف ارز کشور جلوگیری کنیم.

وی با تمجید از حمایت‌های وزارت نفت و الزام شرکت‌های نفتی به خرید تجهیزات داخلی، تصریح کرد: وزارت نفت در یک‌سال اخیر حمایت‌های بسیار مناسبی از تولیدکنندگان داخلی داشته است، اما این به‌تنهایی کافی نیست و حمایت از تولید داخلی باید در میان مدیران و مردم نهادینه شود.

پدیدار روند عقد قراردادهای داخلی را زمان‌بر عنوان کرد و افزود: شرکت‌های داخلی به‌ قدری در قراردادهای داخلی خود سخت‌گیری می‌کنند که روند ساخت و تحویل قطعات افزایش می‌یابد، در حالی که در قراردادهای خارجی، شرکت‌ها باید پول تولیدکننده را کامل پرداخت کند تا تجهیزات مورد نظر را دریافت کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس