تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۱۳۹۵

هزار دف نواز همزمان با برگزاری جشنواره سراسری «دف نوای رحمت»، هماهنگ و همدل مقام های خانقاهی دف را نواختند و اینگونه شور و شعف وصف ناشدنی را در عمارت خسروآباد سنندج آفریدند. به گزارش ایلنا، دف‌نوازی جزء لاینفک مراسم مولودی‌خوانی (جشن میلاد پیامبر (ص)) است که همراه با مدح نبی مکرم اسلام (ص) در […]


هزار دف نواز همزمان با برگزاری جشنواره سراسری «دف نوای رحمت»، هماهنگ و همدل مقام های خانقاهی دف را نواختند و اینگونه شور و شعف وصف ناشدنی را در عمارت خسروآباد سنندج آفریدند.

به گزارش ایلنا، دف‌نوازی جزء لاینفک مراسم مولودی‌خوانی (جشن میلاد پیامبر (ص)) است که همراه با مدح نبی مکرم اسلام (ص) در ایام ماه ربیع‌الاول در استان کردستان اجرا می‌شود.


اما این روزها نوای دف به دلیل برگزاری ششمین جشنواره دف‌نوازی «دف نوای رحمت»، بیش از هر زمان دیگری در شهر سنندج به گوش می‌رسد.


روزهای نخست این جشنواره، تک‌نوازان و گروه‌ها به رقابت با یکدیگر پرداخته و برنامه‌های خود را اجرا کردند؛ نتایج این اجراها نیز در روز سوم جشنواره و در آیین اختتامیه اعلام می‌شود.


در کنار این جشنواره بخش‌های جنبی و پرهیجانی از جمله دف‌نوازی هزاران نفر دف‌نواز در عمارت خسروآباد سنندج برگزار شد، عصر دیروز پنجشنبه حدود هزار نفر دف‌نواز از رده سنی خردسال تا بزرگسال اعم از زن و مرد در این عمارت حاضر شدند و عاشقانه با رهبری اساتید خود و اعلام مقام‌های خانقاهی از سوی آنها بر دف می‌زدند و سرور و شعف فراوانی را اینگونه آفریدند.


همچنین در ادامه این برنامه، گروه‌های مختلفی از شهر سنندج و دیگر استان‌های کشور به اجرای برنامه پرداختند.


مداحی سیدعلاءالدین یاسینی، سیدبهاءالدین حسینی، شهرام منصوری و اجرای موسیقی سعدالله نصیری از دیگر بخش‌های این مراسم بود.


گفتنی است؛ این جشنواره که مدیریت آن را حوزه هنری استان کردستان برعهده دارد، میزبان هنرمندانی از ۲۱ استان کشور است.


57351957


 منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس