تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۱۳۹۵

– رئیس شورای پاپی امور خانواده واتیکان گفت: تجربه رابطه بین مسیحیت و اسلام بسیار قدیمی و عمیق تر است که باید از این تجربه در جهت تحکیم بنیان های خانواده و رفع مشکلات آنان بهره برد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، سراسقف «وینچنزو پالیا» ، روز سه شنبه در نشست علمی دین، خانواده و تحولات اجتماعی درمرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران درقم افزود: مسیحیت درخصوص مباحث خانواده همفکر و همسو با دین اسلام است این موضوع همگرایی و همفکری جدی و نزدیکی بین جهان تشیع و کاتولیک را نشان می دهد.
وی اضافه کرد: شیعیان و کاتولیک ها باید با همکاری یکدیگر درجهت رفع مشکلات خانواده با ایجاد منطق و زبان جدید برای تحکیم بنیان های خانواده چاره اندیشی کنند.
سراسقف وینچنزو پالیا، ادامه داد: کلیسا جلسات مختلفی با حضور اسقف ها از پنج قاره برگزار و کتابی با عنوان نشاط عشق در خانواده تهیه کرده است که این کتاب با ترجمه شدن به زبان فارسی می تواند زمینه همکاری های ۲ جانبه را فراهم کند.
رئیس شورای پاپی امور خانواده واتیکان با بیان اینکه شهر مقدس قم مرکز فرهنگ شیعه است گفت: سفر به قم توریستی نیست بلکه این شهر یکی از جاهایی است که در عمق علم و ایمان قرار دارد.
وی افزود: قرن هاست که مکتب شیعه انسان سازی می کند و باعث ایجاد دنیای انسانی شده است.
وی با اشاره به تهدیدات خانواده ها گفت: در قرن اخیر از یک سو تفکر مارکسیستی و لیبرالیستی غرب باعث تضعیف جدی خانواده شده و دومین انقلاب علیه خانواده موضوع فرد گرایانه است در این نوع زندگی نه تنها انسان ها و افراد به فردگرایی گرایش دارند بلکه نهادهای حکومتی را نیز به سمت فرد گرایی کشانده اند.
وی افزود: ارتباط مستقیم بین روابط خانوادگی و اعضای بشری بین کشورها وجود دارد، اگر خانواده به سمت فرد گرایی برود باعث می شود تا حکومت قدرتمند بر ضعیف تر حاکم شوند.
رئیس شورای پاپی امور خانواده واتیکان ادامه داد: درکشورهای غربی پدیده فرد گرایی در حال گسترش است از این رو تعداد زنان و مردانی که دوست دارند تنها زندگی کنند در حال زیاد شدن می باشد، این در حالی است که در کتاب های مقدس به جمع گرایی تاکید شده است.
وی با اشاره به راهکارهای حل مشکلات فردگرایی گفت: ما به یک بعد جدید فرهنگی و یک بعد فکری و ایمانی نیاز داریم تا بتوانیم با احیای دینی مشکلات تجرد زیستی و فرد گرایی در خانواده ها را برطرف سازیم.
وی افزود: کشور ایران می تواند با فرهنگ غنی در حوزه تحکیم بنیان های خانواده و انتقال آموزه های دینی به غرب و بشریت در این حوزه کمک شایانی کند.
نشست علمی «دین، خانواده و تحولات اجتماعی» با حضور مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور و جمعی از طلبه های حوزه های علمیه در قم برگزار شد.
۸۱۳۸/ ۶۱۳۳/

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس