تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در حالی که سرمایه‌گذاران در انتظار سرنخ‌هایی در خصوص افزایش یا عدم افزایش نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو در سال جاری هستند،‌ در معاملات روز چهارشنبه،‌ طلا در محدوده کوچکی داد و ستد شد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، قرار است در پایان هفته، جانت یلن در نشست رؤسای بانک مرکزی ایالات […]

[ad_1]


در حالی که سرمایه‌گذاران در انتظار سرنخ‌هایی در خصوص افزایش یا عدم افزایش نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو در سال جاری هستند،‌ در معاملات روز چهارشنبه،‌ طلا در محدوده کوچکی داد و ستد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، قرار است در پایان هفته، جانت یلن در نشست رؤسای بانک مرکزی ایالات متحده در جکسون هول وایومینگ، به سخنرانی بپردازد. اظهارات قاطع اخیر از سوی سیاست‌گذاران فدرال‌رزرو انتظارات سرمایه‌گذاران را در خصوص سخنرانی محتاطانه یلن افزایش داده است.
کنت لی، تحلیلگر گروه فلزات گرانبهای وینگ‌فونگ اعلام کرد: «بازارها تا روز جمعه آرام خواهند بود. همه در انتظار سخنرانی جانت یلن هستند.»
هر اونس طلا در معاملات امروز با افتی ۰٫۴ درصدی نسبت به روز گذشته یکهزار و ۳۳۶ دلار و ۲۰ سنت معامله شد. وانگ‌ تائو تحلیلگر تکنیکال رویترز اعلام کرد در ۲۴ ساعت آینده طلا به سطح ۱۳۳۱ دلاری  بازخواهد گشت.
بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC اعلام کرد: «با وجود بهبود زیربنای بازار آمریکا، ما انتظار داریم سرمایه‌گذاران جایگاه‌های بلندمدت خود را در بازار طلا حفظ کنند.»
آمار روز سه‌شنبه نشان داد که فروش خانه‌های تک‌خانواده در آمریکا در ماه جولای به طرز غیرمنتظره‌ای افزایش یافته و به بالاترین سطح خود در ۹ سال اخیر رسیده است. موضوعی که باعث روشن شدن چشم‌انداز بازار مسکن شده است.

ادوارد میر، تحلیلگر اف‌سی‌استون در یادداشتی نوشت: «ما معتقدیم سخنرانی فدرال‌رزرو در خصوص نرخ بهره، اثری منفی روی طلا داشته باشد.»

 

طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است به طوری که این موضوع هزینه‌های فرصت نگهداری این دارایی بدون بهره را افزایش داده و دلاری که طلا با آن قیمت‌گذاری می‌شود را تقویت می‌کند.

در بازار فلزات گرانبهای دیگر، هر اونس طلا با رشدی ۰٫۵ درصدی یکهزار و ۱۰۴ دلار و ۳۰ سنت معامله شد. پالادیوم نیز بدون تغییر ۶۹۶ دلار و ۸۵ سنت به ازای هر اونس قیمت داشت و قیمت هر اونس نقره نیز با ۰٫۶ درصد افزایش به ۱۸ دلار و ۸۹ سنت رسید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس