تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اول رییس جمهوری در پیامی به ‘بکتیژان ساگینتایف’ انتصاب وی به عنوان نخست وزیر جمهوری قزاقستان را تبریک گفت. به گزارش ایسکانیوز، در پیام اسحاق جهانگیری خطاب به بکتیژان ساگینتایف نخست وزیر جمهوری قزاقستان آمده است: انتصاب جنابعالی به عنوان نخست وزیر جمهوری قزاقستان را تبریک می گویم. در ادامه این پیام بیان […]

[ad_1]

معاون اول رییس جمهوری در پیامی به ‘بکتیژان ساگینتایف’ انتصاب وی به عنوان نخست وزیر جمهوری قزاقستان را تبریک گفت.

به گزارش ایسکانیوز، در پیام اسحاق جهانگیری خطاب به بکتیژان ساگینتایف نخست وزیر جمهوری قزاقستان آمده است: انتصاب جنابعالی به عنوان نخست وزیر جمهوری قزاقستان را تبریک می گویم.

در ادامه این پیام بیان شده است: امیدوارم در دوره مسئولیت جدید جنابعالی، روابط دو کشور دوست جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان بیش از گذشته توسعه یابد. از خداوند متعال سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و سرافرازی مردم قزاقستان را مسألت دارم.
به گزارش ایرنا، نورسلطان نظربایف رییس جمهور قزاقستان بکیتژان ساگینتایف Bakytjan Saguintaïev معاون پیشین نخست وزیر را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور و جانشین کریم ماسیموف معرفی کرد.
بکیتژان ساگینتایف که یک اقتصاددان است، در سال ۲۰۱۲ وزیر تجارت و توسعه و از سال ۲۰۱۳ معاون نخست وزیر قزاقستان شد.
اقتصاد قزاقستان، از کاهش بهای جهانی نفت و بحران اقتصادی روسیه به شدت رنج می برد. این کشور همچنین از تابستان امسال صحنه خشونت های مرگبار بی سابقه ای شده است که به گروه های اسلامگرای تندرو نسبت داده می شود.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس