تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست از تبدیل ۱۰۵ هزار مدرسه در کشور به مدارس محیط زیستی خبر داد. به گزارش ایسنا، مهناز مظاهری روز سه‌شنبه ۲۶ مردادماه در نشست منطقه‌ای آموزش، پژوهش و توسعه پایدار استان همدان، افزود: علاوه بر مدارس محیط زیست، دو واحد درسی نیز در قالب کتاب انسان […]

[ad_1]

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست از تبدیل ۱۰۵ هزار مدرسه در کشور به مدارس محیط زیستی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهناز مظاهری روز سه‌شنبه ۲۶ مردادماه در نشست منطقه‌ای آموزش، پژوهش و توسعه پایدار استان همدان، افزود: علاوه بر مدارس محیط زیست، دو واحد درسی نیز در قالب کتاب انسان و محیط زیست برای کلاس یازدهم تدوین شده است.

وی با اشاره به تدوین سند مدارس محیط زیست و توسعه پایدار را با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: وزارت نیرو، وزارت کشور، سازمان‌های حفاظت از محیط زیست و مدیریت و برنامه‌ریزی در آینده این سند را امضا خواهند کرد.

 ۳۳ مطلب محیط زیستی در سالتحصیلی‌جاری به کوله‌پشتی‌های بچه‌ها می‌رود

مظاهری با بیان اینکه ۳۳ مطلب محیط زیستی در سالتحصیلی‌جاری به کوله‌پشتی‌های بچه‌ها وارد می‌شود، ادامه داد: جوامع محلی، زنان روستایی و محیط‌بانان از آموزش‌های محیط زیست بهره می‌برند.

وی به اجرای برنامه‌های فرهنگی و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد برای فرهنگ‌سازی در زمینه حفاظت محیط زیست تاکید کرد و یادآور شد: آموزش ۶۰۰ محیط بان نیز در سال‌جاری در دستور کار محیط زیست است.

مظاهری با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید نگاه امنیتی از سازمان‌های مردم‌نهاد برداشته شده و زمینه را برای فعالیت بهتر آنها تسهیل کرده است، خاطرنشان کرد: برای ترویج فرهنگ محیط زیست علاوه بر حمایت دستگاه‌های مختلف کشور به همکاری سمن‌ها نیز نیازمندیم.

ریشه‌کنی فقر از اهداف توسعه پایدار است

وی با تاکید بر اینکه ریشه‌کنی فقر از اهداف توسعه پایدار است، عنوان کرد: فرهنگ‌سازی و آموزش در زمینه محیط زیست در نهایت باید به کارآفرینی سبز در جامعه منجر شود.

معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه کشور در زمینه سلامت محیط زیست رتبه خوبی ندارد، ادامه داد: این نشان‌دهنده وجود حلقه مفقوده در این حوزه است.

وی به وضعیت کره‌زمین در شرایط فعلی اشاره کرد و گفت: کره‌زمین ۴٫۶ میلیارد سال قدمت دارد که با فعالیت ۱۰ هزار ساله بشر بر روی آن بیش از این قدمت را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه علم، فرهنگ و دین از جمله مسائل تاثیرگذار در توسعه پایدار هستند، عنوان کرد: تغییرات آب و هوایی، تغییر سیستم کره‌ زمین و تغییر چرخه‌های بیوشیمیایی در همه جای کره‌زمین وجود دارد و تنها ویژه ایران نیست.

معاون سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه کشور ایران در حوزه محیط زیست وضعیت مطلوب‌تری نسبت به کشورهایی همچون عربستان دارد، یادآور شد: کشورهایی همچون عربستان که منابع خود را از دست داده‌اند، تقریبا به ۳ کره همچون کره‌زمین نیاز دارند تا به فعالیت خود ادامه دهند بنابراین با شرایط فعلی کشور ایران، ۱٫۷ کره برای ادامه فعالیت نیاز دارد. اسیدی شدن اقیانوس‌ها، کاهش لایه اوزون و یکپارچگی زمین از جمله مشکلات کره‌زمین در حوزه محیط زیست است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس