تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴
آیت‌الله هاشمی در دیدار خانواده شهید زمانی:

مادر، برادر، خواهر و چند تن از اعضای خانواده‌های سه شهید و چهار جانباز دفاع مقدس از استان فارس پیش از ظهر دیروز با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.

به گزارش “گذارخبر” در این دیدار که در فضایی کاملاً صمیمی برگزار شد، حاجیه خانم همدم زمانی در آغاز گفت: آقای هاشمی، سال‌ها بود دلم می‌خواست شما را از نزدیک ببینم که فرمانده فرزندان شهید من بودید.

این مادر شهیدان در ادامه گفت: «هفت پسر داشتم که سه فرزندم شهید و چهار فرزندم جانباز شدند و افتخار می‌کنم که خداوند قربانیانم را قبول کرده است.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس که کاملاً تحت تأثیر روحیه این مادر بزرگوار قرار گرفته بود، با تقدیر از صبر، بردباری، استقامت و روحیه این مادر شهید، گفت: شما خانوادهٔ پر افتخاری هستید، گنجهای زیادی پیش خداوند ذخیره دارید و خداوند با کرم خویش در دنیا به شما عزت داده است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این جمله که خانواده‌های شهدا چشم و چراغ این ملت‌ هستند، گفت: دیدار با شما برایم درس بود که خانواده‌ای با این روحیه، خلوص بالا را دیدم و حرف‌های امیدوار کننده‌ای را شنیدم و مطمئن باشید تا مدت‌ها به حرف‌های شما فکر می‌کنم.

ایشان در پاسخ به این جمله مادر شهیدان که «در صحنه بمانید و نگذارید خون شهیدان ما هدر رود»، گفت: تا زنده‌ام و نفس می‌کشم، برای رضای خدا و حمایت از این انقلاب تلاش می‌کنم.

در ادامه این دیدار، آقای عبدالرضا زمانی، برادر شهید که خود دو بار مدال جانبازی در دفاع مقدس را به سینه آویخته، در سخنانی خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: «اللَّهُمَّ طَهِّرْ قَلْبِی مِنَ النِّفَاقِ وَ عَمَلِی مِنَ الرِّیَاءِ، سال‌هاست که آرزوی دیدار شما را داشتیم، کار خاصی نداریم. آمده‌ایم که شما را از نزدیک ببینیم و بگوییم به شما عشق داریم.

وی افزود: به خاطر نا‌ملایماتی که در ۱۰ سال گذشته بر شما رفت، ما گریه کردیم. ظلم‌هایی که بر شما و خانواده روا کرده‌اند، برای ما هم سخت است. به ویژه وقتی در لوای انقلاب و اسلام حرف می‌زنند. از هر چه دلشان خواست، در مورد شما کوتاهی نکردند.

جانباز زمانی گفت: مطمئناً ظلمی که در این ۱۰ سال بر شما رفت، قبل از انقلاب نرفت.

فرزندان شما نیازی به پول و پست و مقام نداشتند و ندارند. ولی در هر شرایطی به خانواده‌ای شما ظلم کردند. دلمان می‌خواست خدمت شما برسیم و بگوییم ما شما را می‌شناسیم. یار نزدیک امام بودید. الان هم دلسوزان نظام و انقلاب شما را خوب می‌شناسند.

وی تأکید کرد: متأسفانه مردم را از بیانات شما محروم کرده‌اند. این کار‌ها و کم لطفی‌ها ظلم به مردم است و در حقیقت از شما چیزی کاسته نشد و حتی بر بزرگواری شما افزوده شد. صبر، استقامت و مدیریت شما برای ما درس بود که در همه شرایط به داد انقلاب رسیده‌اید. بعد از امام، صحبت‌ها و موضع‌گیری‌های شما به بچه‌های انقلاب امید می‌داد. رفتارهای تصنّعی را دیده‌ایم که به نام ارزش‌ها چه ظلم‌هایی به امام، اسلام، شهدا و روحانیت کردند. سخت بود، اما چون تاریخ اسلام را مطالعه کرده بودیم، قابل هضم بود.

دعای خیر ما و مادرمان بدرقه شما در زندگی باد که شما را هنوز و تا همیشه هاشمی امام می‌شناسیم. هیچ‌وقت عشق به امام و یاران نزدیکش از دل ما خارج نمی‌شود.

وی به فضای کنونی جامعه اشاره کرد و گفت: یک عده که می‌دانند طی هشت سال چه بلایی بر سر اخلاق، دین، اقتصاد و افتخارات این کشور آورده‌اند، امروزه در لباس دوست، حرف‌های دشمنان را می‌زنند و هدف نهایی آن‌ها این است که انقلاب را منزوی کنند.

این جانباز دفاع مقدس خطاب به فرمانده خویش در آن سال‌ها، گفت: عده‌ای مدعی اخلاق و اسلام را چه شده است که وجدان خود را نادیده می‌گیرند و حرف‌هایی می‌زنند که می‌دانند ارزشی ندارد و حقیقت غیر از این است.

وی خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: هنوز جامعه منتظر است تا دوباره به نماز جمعه برگردید و خطبه بخوانید.

وی در ادامه سخنان خویش به سیاسی کاری‌های یک اقلیت محدود در برخورد با پرونده هسته‌ای و به ویژه برجام اشاره کرد و گفت: نمی‌خواهند رابطه ایران با جهان برقرار شود و اقتصاد ایران رونق بگیرد و شگفتا که همهٔ این حرف‌ها را به بهانه دفاع از انقلاب و نظام می‌زنند.

وی در پایان سخنان خود گفت: آرزو می‌کنیم به کاروان شهدا برسیم، که دلمان خیلی برایشان تنگ شده است.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس که با دیدن خانواده این سه شهید و چهار جانباز و شنیدن حرف‌هایشان، هم خوشحال بود و هم ناراحت، از عاقبت به خیری خانواده‌های شهدا در دنیا و آخرت گفت و به سفر خویش به عراق و زیارت قبر شش گوشه امام حسین (ع) در کربلا اشاره کرد و گفت: از سنگ قبر امام حسین (ع) که تعویض کرده بودند، مقداری به من هدیه دادند و امروز می‌دانم شما مادر شهیدی که هفت فرزند خویش را برای انقلاب داده‌اید، بهترین فرد برای تقدیم این هدیه هستید.

فضای دیدار آن قدر صمیمی و سرشار از صداقت رفتار و گفتار بود که خواهر شهیدان نیز به حرف آمد و از خاطرات برادران شهید خویش و آرزویی که برای دیدن آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشتند، گفت و افزود: ما همیشه شما را به عنوان شخصیت اصلی نظام دوست داشتیم و داریم، هر چند گروهی از این حرف ناراحت شوند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس