تاریخ انتشار: ۱۷ بهم ۱۳۹۴
سخنگوی وزارت کشور خبر داد؛

از بیش از ۱۲ هزار نفر که برای انتخابات دهمین دوره مجلس ثبت نام کردند، شورای نگهبان ۶هزار و ۱۸۰ نفر را به شکل قطعی و نهایی تایید کرد.

به گزارش “گذارنیوز”  حسینعلی امیری گفت: اگر به نسبت ۱۲ هزار نفر ثبت نام کننده بسنجیم،۵۱ درصد از افراد ثبت نام شده برای شرکت در انتخابات مجلس دهم تایید شدند و آمار افرادی که صلاحیت آنها رد شده و یا احراز نشده است، بر اساس فهرستی که شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام کرده، ۵۲۰۵ نفر است.

قائم مقام وزیر گفت: در مراحل گذشته افرادی هم بودند که در هیئت های اجرایی و نظارت صلاحیت آنان تایید شده بود اما پس از بررسی شورای نگهبان، صلاحیت آنها تایید نشده و تعداد این افراد ۱۴۷ نفراست.

امیری افزود: ۱۴۷ نفری که صلاحیت آنان در شورای نگهبان تایید نشده است ، ۳ روز مهلت دارند تا مستندات خود را برای رسیدگی  به شورای نگهبان ارائه کنند و شورای نگهبان نیز ۷ روز فرصت رسیدگی دارد.

سخنگوی وزارت کشور گفت:‌ انتخابات بر اساس قانون دارای فرایند و مراحلی است و روز گذشته مهلت ۲۰ روزه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس به پایان رسید و در ساعات پایانی روز گذشته شورای نگهبان نظر نهایی و قاطع خود را درباره صلاحیت نامزدهای مجلس به وزارت کشور اعلام کرد.

امیری که با صداوسیما گفت‌وگو می‌کرد، افزود: این دوره در مقایسه با دوره های گذشته، تعداد ثبت نام ها به میزان قابل توجهی افزایش یافت زیرا بیش از ۱۲ هزار نفر برای نامزدی مجلس ثبت نام کرده‌اند  که همین امر کار بررسی‌ها را در هیات‌های اجرایی و نظارت و شورای نگهبان کاری سخت، دقیق و طاقت‌فرسا کرده بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس