تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۴
افزایش رزرو گردشگران بریتانیایی برای سفر به ایران;

یک نشریه بریتانیایی با اشاره به اینکه ایرانیان با غرب تعامل جدی دارند، نوشته است: “همه چیز در ایران در حال تغییر است. رییس‌جمهوری میانه‌رو روی کار آمده است. اکنون زمان خوبی برای سفر به ایران است.”

نشریه “تایمز مالی” با انتشار گزارشی از افزایش محبوبیت ایران نزد گردشگران بریتانیایی پس از توافق هسته‌ای و لغو بخشی از تحریم‌ها خبر داده است. این نشریه اشاره می‌کند که گردشگران بریتانیایی خواهان گذراندن تعطیلات خود در ایران هستند.

به گزارش گذارنیوز  این نشریه با اشاره به این که توافق هسته‌ای سبب کاهش تنش میان ایران و غرب می‌شود معتقد است که این موضوع باعث هجوم گردشگران بریتانیایی به سوی ایران برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن کشور می‌شود.

 

“جانی بیلبی” بنیانگذار شرکت “وایلد فرانتیرز” که تورهای گردشگری برای سفر به ایران را در طول ۱۰ سال گذشته سازماندهی کرده است در گفت‌و‌گو با تایمز مالی اظهار داشت که تعداد بریتانیایی‌های که به ایران سفر کرده‌اند نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

 

او اظهار داشت که در طول دو سالل گذشته شاهد رشد ۴۰۰ درصدی در رزرو گردشگران بریتانیایی برای سفر به ایران بوده است. او با اشاره به تاثیر توافق هسته‌ای بر افزایش سفر گردشگران بریتانیایی به ایران، می‌گوید:”با توافق هسته‌ای ما انتظار داریم که این روند افزایش یابد. این موضوع سبب گشایش درها به سوی گردشگران بریتانیایی خواهد شد.”

 

او در ادامه می‌افزاید:”ایرانیان با غرب تعامل جدی دارند؛ آنان بازی‌های لیگ‌های اروپایی از جمله تیم‌های فوتبال بریتانیایی را تماشا می‌کنند و موسیقی پاپ بریتانیایی گوش می‌دهند. آنان تحولات سیاسی بریتانیا را دنبال می‌کنند. ایرانیان مردمانی بسیار باهوش هستند و می‌خواهند که ارتباط بیشتری با جهانگردان بریتانیایی و جهانگردانی از سایر ملیت‌ها داشته باشند.”

این نشریه در ادامه اشاره می‌کند که ایران ۱۹ بنای تاریخی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است و تخت جمشید در شیراز و مسجد جامع در اصفهان از جمله بناهای دیدنی تاریخی در ایران هستند.

این نشریه در ادامه به اظهارات “مسعود سلطانی‌فر” معاون میراث فرهنگی و جهانگردی رییس‌جمهوری ایران اشاره می‌کند که گفته بود روزهای روشنی در انتظار صنعت گردشگری ایران است. این نشریه در ادامه می‌افزاید:”این مقام ایرانی اعلام کرده که تسهیلاتی به منظور افزایش سفر گردشگران به ایران در نظر گرفته شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت بیش از ۲۰۰ هتل جدید در ایران و همچنین کاهش یا لغو روادید برای سفر و کوتاه‌کردن زمان صدور روادید از ۱۵ روز تا یک ماه و صدور الکترونیکی آن اشاره کرد.”

نشریه تایمز مالی در ادامه اشاره می‌کند که لحن مصالحه‌جویانه دولت روحانی در مقایسه با آن چه “لحن بدخیم” احمدی‌نژاد علیه غرب می‌داند سبب ترغیب بیشتر گردشگران بریتانیایی برای سفر به ایران شده است. این نشریه در پایان می‌نویسد:”همه چیز در ایران در حال تغییر است. رییس‌جمهوری میانه‌رو روی کار آمده است. اکنون زمان خوبی برای سفر به ایران است.”

این نشریه اشاره می‌کند که اگر تا پیش از این بریتانیایی برای سفر به ایران دچار تردید بودند اظهارات اخیر “فیلیپ هموند” وزیر امور خارجه بریتانیا درباره بازگشایی قریب‌الوقوع سفارت بریتانیا در ایران از نگرانی‌های گردشگران بریتانیایی به سفر به شهرهای مختلف ایران کاسته است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس