تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر لزوم الصاق پیوست انتظامی برای طرح‌های کلان کشور گفت : در حال حاضر این مسئله را دنبال می‌کنیم که قبل و همزمان با اجرای هر طرحی یک کارشناس انتظامی حضور داشته باشد و در مورد ‌آن نظر دهد تا جوانب امنیتی این طرح‌ها نیز رعایت شود. به […]

[ad_1]

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر لزوم الصاق پیوست انتظامی برای طرح‌های کلان کشور گفت : در حال حاضر این مسئله را دنبال می‌کنیم که قبل و همزمان با اجرای هر طرحی یک کارشناس انتظامی حضور داشته باشد و در مورد ‌آن نظر دهد تا جوانب امنیتی این طرح‌ها نیز رعایت شود.

به گزارش ایسنا، سردار محمد شرفی در خصوص آمار عملکرد فعالیت‌های پلیس پیشگیری در سال جاری اظهار کرد: در حوزه تقویت نظم ، امنیت و پیشگیری از جرایم ، کارکرد پلیس پیشگیری نیز افزایش داشته است به طوری سرقت به عنف در جامعه ۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود : از ابتدای سال تا کنون، شرارت‌ها ۵۲ درصد، سرقت مسلحانه ۱۲ درصد و جرایم خشن نیز ۴۲ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در مدت مورد اشاره در دستگیری متهمان ۳۰ درصد و دستگیری قاچاقچیان حرفه‌ای با افزایش ۱۳ درصدی روبرو بوده‌ ایم.

توسعه خدمات مشاوره و مددکاری در مراکز انتظامی

وی با بیان اینکه پلیس پیشگیری بیشترین نظارت میدانی در سطح کشور را داشته است، افزود: جرایم کارکنان در رده‌های پلیس پیشگیری در سال جاری با ۳۹ درصد کاهش و تقدیر از عملکرد کارکنان با ۲۶ درصد افزایش همراه بوده است و همچنین انتقاد از عملکرد کارکنان پلیس پیشگیری ۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

رییس پلیس پیشگیری با اشاره به توسعه امور مشاوره و مددکاری در مراکز کلانتری های سراسر کشور خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاکنون  یک میلیون و ۶۸۰ هزار نفر، در این مراکز تحت مشاوره قرار گرفته‌اند و در صدد توسعه و تقویت این طرح هستیم.

سردار شرفی با تاکید بر لزوم پیوست انتظامی برای طرح‌های کلان کشور مطرح کرد: طرح های توسعه ‌ای در حوزه اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی معمولاً بار امنیتی بر جامعه و مردم دارد اما معمولاً این طرح‌ها پیوست انتظامی ندارند.

براساس گزارش سایت پلیس، وی تاکید کرد: در حال حاضر این مسئله را دنبال می‌کنیم که پیش و همزمان با اجرای طرحی یک کارشناس انتظامی نیز حضور داشته باشد و در مورد ‌آن نظر دهد تا جوانب امنیتی این طرح‌ها نیز رعایت شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس