تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت برای اجرای این سیاست، خریدار آبی است که منتقل می‌شود. براساس شعار امسال، فعالیت‌ها باید براساس اقدام و عمل صورت گیرد. معاون رئیس‌جمهوری با تاکید بر اهمیت موضوع گردشگری در […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت برای اجرای این سیاست، خریدار آبی است که منتقل می‌شود. براساس شعار امسال، فعالیت‌ها باید براساس اقدام و عمل صورت گیرد.


معاون رئیس‌جمهوری با تاکید بر اهمیت موضوع گردشگری در کشور و به خصوص استان یزد گفت: گردشگری را به عنوان یک صنعت می‌شناسیم و اگر طرح مناسبی در این حوزه وجود داشته باشد تسهیلات لازم در اختیار فعالان این حوزه قرار خواهد گرفت.


وی با بیان اینکه مناسب‌ترین شاخصی که مالیات را تعریف می‌کند مالیات به تولید ناخالص داخلی است، افزود: این رقم در کشورهای صنعتی ۳۰ تا ۴۰ درصد و در کشورهای در حال توسعه ۲۰ تا ۳۰ درصد است اما در سال ۱۳۶۷ که بودجه کشور را در مجلس شورای اسلامی می‌نوشتیم این رقم چهار و ۲ دهم درصد بود.


وی ادامه داد: در این‌خصوص پیشنهاد شده اگر بتوانیم خواسته‌های سازمان مالیاتی را برآورده کنیم، این رقم به هشت و چهار دهم برسد؛ اکنون نیز این رقم بین ۶ تا ۷ درصد است که تلاش می‌کنیم تا پایان برنامه توسعه به حد استاندارد برسیم.


نوبخت با بیان اینکه بررسی‌های لازم درباره نحوه پرداخت مالیات تولید و بنگاه‌ها انجام می‌شود، اظهار کرد: اگر مشخص شود بی‌عدالتی در زمینه پرداخت مالیات تولیدکنندگان در حال انجام است به طور حتم قانون آن تغییر خواهد یافت.


وی با ابراز خرسندی از موارد مطرح شده توسط فعالان اقتصادی در نشست امروز گفت: این موارد به همراه پیشنهادها و شرح مشکلات استان یزد درباره برنامه و بودجه و مالیات تا دو هفته آینده جمع‌آوری و در نشستی با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و مسئولان استان یزد بررسی می‌کنیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس