تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: تا هنگامی که ما تغییر ذهنیت‌ها و باورها را نداشته باشیم، قطعاً نباید انتظار داشته باشیم که جامعه به سمت توسعه حرکت کند هرچند از نظر اقتصادی و… ممکن است پیشرفت‌هایی وجود داشته باشد ولی نمی‌توان نامش را توسعه گذاشت به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در افتتاحیه […]

[ad_1]

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: تا هنگامی که ما تغییر ذهنیت‌ها و باورها را نداشته باشیم، قطعاً نباید انتظار داشته باشیم که جامعه به سمت توسعه حرکت کند هرچند از نظر اقتصادی و… ممکن است پیشرفت‌هایی وجود داشته باشد ولی نمی‌توان نامش را توسعه گذاشت

به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در افتتاحیه مسابقات فرهنگی-هنری دختران (مرحله کشوری) که در اردوگاه شهید رجایی شهرستان نیشابور برگزار شد، گفت: یک توسعه متوازن و پایدار و همه‌جانبه باید توسعه فرهنگی باشد که نظام آموزش و پرورش در این زمینه نقش اساسی را ایفا می‌کند.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش رسالت بزرگ پرورشی و آموزشی نسل آینده ما را برعهده دارد. تربیت انسان رسالت بزرگی است که به این وزارت‌خانه سپرده شده است،  بُعد پرورشی امر بسیار مهمی است و آموزش که رسالت دیگر این وزارتخانه است و اهمیت زیادی دارد. بعد از انقلاب اسلامی شاهدیم که خانواده‌های ما به نظام آموش و پرورش اعتماد کردند و به نوعی مسئولیتی که خودشان داشته‌اند را با خیال راحت به نظام آموزش و پرورش واگذار کردند؛ در این‌باره به نظر می‌رسد تضعیفی را ما در کارکرد خانواده طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب داشتیم که باید مورد تجدید نظر قرار گیرد و خانواده‌ها در پیوند تنگاتنگ با نظام آموزشی کشور بتوانند ایفاگر این مسئولیت باشند تا شاهد تضادهای تربیتی که ممکن است بین نظام تربیتی آموزش‌وپرورش و خانواده‌ها به وجود بیاید، نباشیم که در این میان نقش مادران بسیار موثر است.

مولاوردی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و دو محور مهم آن که ارتقای کیفیت و عدالت آموزشی است نیز گفت: عدالت آموزشی به دو معنا به آن اشاره می‌شود، هم عدالت آموزشی بین مناطق کشورمان که همه انتظارش را داریم و با اجرای برنامه ششم توسعه در ۵ سال آینده زمینه‌های آن فراهم خواهد شد و هم بین دختر و پسر و زن و مرد نیز باید شاهد تحقق این عدالت آموزشی باشیم که بخشی از آن را می‌گوییم عدالت جنسیتی که با برنامه‌های در حال اجرا امیدواریم در آینده نزدیک به این هدف دسترسی پیدا کنیم.

وی افزود: رابطه موثق و تنگاتنگی بین آموزش و پرورش و توسعه پایدار وجود دارد.

مولاوردی خطاب به دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: در کنار اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد خلاق نیز داریم، اقتصادی که مبتنی‌بر تولیدات فرهنگی و هنری و فرهنگ‌سازی است و قطعاً شما عزیزان می‌توانید با ایده‌های خود و با خلاقیتی که به خرج می‌دهید، در مسیر پیشرفت کشور کمک کنید تا برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران بتوانند قدم‌های درستی را بردارند.

مولاوردی در جلسه‌ مشترک با فرماندار، مسئولان و اعضای پارلمان زنان نیشاپور گفت: اساس‌نامه پارلمان زنان را بررسی خواهیم کرد که اگر قابل تعمیم به کل کشور بود آن را ارائه و حمایت کنیم. امیدوارم از ظرفیتی که این پارلمان به وجود می‌آورد، بهره‌ لازم را ببریم و از مشارکت سمن‌ها نیز در این امر غفلت نکنیم تا از نهایت ظرفیت و پتانسیل بالای آنان استفاده شود. اگر مطالعاتی نیز در این خصوص انجام شده است نتایج آن را در اختیار ما قرار دهید تا استفاده لازم از آن بشود.

مولاوردی گفت: در جلسات پارلمان قطعاً آقایان هم باید مشارکت داشته باشند تا خروجی از واقعیات جامعه دور نباشد.

اصلاح نگرش‌ها باید با سرعت انجام شود

مهناز احمدی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان، گفت: هم‌اکنون زمان مشارکت زنان ما در عرصه‌های مدیریتی، تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری و همه حوزه‌هایی که نیروی انسانی می‌طلبد، فرارسیده است. دیگر مونث و مذکر ندارد و اگر بناست نیروی کار بر اساس شایستگی به کار گرفته شوند، زنان ما در عرصه‌های مختلف شایستگی دارند.

وی افزود: باورها و دیدگاه‌ها نسبت به کار کردن زنان باید تغییر کند. این اصلاح باور و دیدگاه‌ها خیلی به سرعت، هم در زنان و هم مردان باید اتفاق بیفتد تا یک توسعه متوازن در کشور شکل بگیرد.

احمدی اظهار کرد: ما زمانی می‌توانیم داعیه‌دار توسعه متوزان در کشور باشیم که از توان، انرژی و تخصص زنان و مردانمان در کنار یکدیگر استفاده کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس