تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون بهداشت در حاشیه بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی فنلاند با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای تغییر در رفتار و سبک زندگی، گفت: کشور فنلاند از طریق ارائه برنامه های گسترده آموزشی در سطح مدارس و مهد کودک ها و تغییر برنامه های آموزش و پرورش توانسته است ، […]

[ad_1]

دکتر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت

معاون بهداشت در حاشیه بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی فنلاند با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای تغییر در رفتار و سبک زندگی، گفت: کشور فنلاند از طریق ارائه برنامه های گسترده آموزشی در سطح مدارس و مهد کودک ها و تغییر برنامه های آموزش و پرورش توانسته است ، سبک زندگی را در میان افراد جامعه اصلاح کند.

به گزارش ایسنا، دکتر علی اکبر سیاری در حاشیه بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی فنلاند یکی از اقدامات خوب و موثر فنلاند در حوزه سلامت را ثبت اطلاعات مربوط به سلامت افراد از سال ۱۹۷۲ میلادی بیان کرد و گفت: اقدامات این کشور در حوزه سلامت، مبتنی بر تحقیق و شواهد بوده است به طوری که در یکی از مراکز تحقیقاتی خود ۱۴۰۰ محقق مشغول به فعالیت هستند که ۴۶ درصد در حد PHD  بودند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: در این کشور سالانه حدود ۷۶۰ مقاله علمی منتشر می شود که خود نشان دهنده این است که اقدامات در این کشور بر مبنای شواهد و تحقیق صورت می گیرد. خوشبختانه در کشور ما هم اقدامات مبتنی بر شواهد و تحقیق انجام می شود و توانسته ایم عوامل خطر ابتلا به بیماری ها و علت مرگ را شناسایی کنیم.

وی بر لزوم تغییر رفتار و سبک زندگی مردم تاکید کرد و گفت: تغییر عادات و رفتار کار مشکلی است و نیاز به زمان دارد تا بتوان به صورت تدریجی عادات و رفتار را تغییر داد و کشور فنلاند از طریق اطلاع رسانی توانسته است به صورت تدریجی عادات و سبک زندگی مردم را تغییر دهد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای تغییر در رفتار و سبک زندگی، افزود: این کشور از طریق ارائه برنامه های گسترده آموزشی در سطح مدارس و مهد کودک ها و تغییر برنامه های آموزش و پرورش توانسته تغییر سبک زندگی را در میان جامعه ایجاد کند.

دکتر سیاری افزود: در کشور ما هم تغیر رفتار و سبک زندگی از طریق  رسانه ها  از جمله صدا و سیما و نیز  آموزش و پرورش صورت می گیرد.

براساس گزارش وبدا، وی استمرار و مدیریت کنترل بیماری های غیرواگیر را مهم دانست و گفت: همچنین تامین منابع مالی، حمایت و مشارکت دولت و بخش خصوصی و جامع بودن برنامه ها باعث شده تا کنترل بیماری های غیرواگیر در کشور فنلاند موفق باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس