تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر سابق فرهنگ و ارشاد و عضو شورای شهر تهران گفت: عالمان معاصر خویی از خدمتگزاران به زبان فارسی بوده‌اند.  به گزارش ایسنا، احمد مسجد جامعی در اختتامیه کنگره بین المللی شمس تبریزی در محل مقبره شمس اظهار کرد: شخصیت‌های معاصر خوبی هم نظیر دکتر ریاحی و زریاب خویی از چهره‌های خدمتگزار برای زبان […]

[ad_1]

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد و عضو شورای شهر تهران گفت: عالمان معاصر خویی از خدمتگزاران به زبان فارسی بوده‌اند.

 به گزارش ایسنا، احمد مسجد جامعی در اختتامیه کنگره بین المللی شمس تبریزی در محل مقبره شمس اظهار کرد: شخصیت‌های معاصر خوبی هم نظیر دکتر ریاحی و زریاب خویی از چهره‌های خدمتگزار برای زبان فارسی و شاهنامه بودند.

وی با اشاره به اینکه زبان فارسی زبان اخلاق و ادب است و مدیون این زبان و فرهنگ آن هستیم، گفت: مولانا برای بیان مطالب خودش زبان فارسی را انتخاب کرده است و بیشترین تاثیر را در بین شاعران فارسی زبان در زمان خودش داشته است.

وی با بیان اینکه ائمه اطهار در اشعار و آثار مولانا جایگاه ویژه‌ای داشتند، تصریح کرد: شعر کجایید ای شهیدان خدایی و شعرهای مولانا درخصوص امام علی (ع) نشان‌دهنده این شوق و اشتیاق بوده است.

اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی هژیر مهر افروز و اهدای جوایز ویژه با تندیس شمس تبریزی به مقالات برتر از دیگر برنامه‌های اختتامیه کنگره بین المللی شمس تبریزی بود.

به گزارش ایسنا، کنگره بین المللی شمس تبریزی به مدت سه روز به میزبانی شهرستان خوی برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس