تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در گفت‌وگوی تلفنی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر اجرای توافقنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی این کشور تاکید کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، دفتر مطبوعاتی رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی با انتشار بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی عبدالله عبدالله با «فدریکا موگرینی» مسئول […]

[ad_1]

رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در گفت‌وگوی تلفنی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر اجرای توافقنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی این کشور تاکید کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، دفتر مطبوعاتی رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی با انتشار بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی عبدالله عبدالله با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داد.

عبدالله در این گفت‌وگوی تلفنی بار دیگر بر اجرای توافقنامه حکومت وحدت ملی افغانستان تاکید کرد.

وی با ابراز تاسف نسبت به زلزله ایتالیا از کمک‌های اتحادیه اروپا به افغانستان قدردانی کرد.

رئیس اجرایی دولت افغانستان تصریح کرد که به ثبات سیاسی در این کشور متعهد است اما مفاد توافقنامه حکومت وحدت ملی اجرایی شود.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز اظهارداشت که شرط ادامه کمک‌های بین‌المللی به افغانستان ثبات سیاسی در این کشور است.

عبدالله حدود دو هفته قبل با انتقاد شدید از عملکرد ریاست‌جمهوری افغانستان گفته بود که در طول چند ماه گذشته اشرف‌غنی حتی یک ساعت را برای ملاقات رودررو اختصاص نداده است و حاضر به شنیدن صحبت‌های او نیست.

وی تصریح کرده بود: اگر وی حوصله و فرصتی برای بحث در مورد مشکلات ندارد پس لیاقت ریاست‌جمهوری را هم ندارد.

تنش‌ها میان ریاست‌جمهوری و ریاست‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در حالی بوجود آمده است که کمتر از دو ماه دیگر مدت دو سال این حکومت که براساس توافقنامه انجام شده میان اشرف‌غنی و عبدالله با میانجی‌گری «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا امضاء شد، به پایان می‌رسد.

با این وجود و براساس این توافقنامه هنوز هم هیچ یک از دو طرف نتوانسته‌اند وعده‌های خود را عملی کنند و برای ایجاد اصلاحات در سیستم این افغانستان و خصوصا اصلاحات نظام انتخاباتی این کشور موفق نبوده‌اند و بخاطر وجود اختلافات میان ریاست‌جمهور و ریاست‌اجرایی دولت کابل بسیاری از پست‌ها خالی مانده است.

هفته گذشته «الیزابت ترودو» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز رئیس اجرایی و جمهور این کشور را به همکاری بیشتر با یکدیگر تشویق کرد.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس