تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تربیت خبرنگاران تخصصی در حوزه‌های مختلف سلامت، به خصوص تولید سرم و واکسن سازی را ضروری دانست. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، مدیران و جمعی از فعالان رسانه ای شبکه رادیویی سلامت، به منظور گسترش تعامل دو سویه با حضور در موسسه […]

[ad_1]

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تربیت خبرنگاران تخصصی در حوزه‌های مختلف سلامت، به خصوص تولید سرم و واکسن سازی را ضروری دانست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، مدیران و جمعی از فعالان رسانه ای شبکه رادیویی سلامت، به منظور گسترش تعامل دو سویه با حضور در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از بخش های مختلف این موسسه بازدید کردند.

در این بازدید که با هدف گسترس تعامل دوسویه انجام شد، تعدادی از مدیران، تهیه‌کنندگان، گزارشگران، برنامه‌سازان، گویندگان و کارشناسان مجری شبکه رادیویی سلامت حضور داشتند.

در این بازدید، دست‌اندرکاران رادیو سلامت پس از شرکت در نشستی صمیمانه با حضور دکتر حمید کهرام، رئیس موسسه رازی از بخش های مختلف همچون بخش تحقیق و تولید واکسن های ویروسی انسانی، وبخش جانوران سمی بازدید کردند و  با مطالب ارائه شده از سوی دکتر اشرف محمدی، رئیس بخش واکسن های ویروسی انسانی و دکتر ناصر محمدپور، رئیس بخش جانوران سمی، با روند تولید واکسن های ویروسی انسانی و تولید پادزهر سم مار و عقرب آشنا شدند.

موسسه رازی قدیمی ترین و معتبرترین موسسه علمی، تحقیقاتی و تولیدی کشور در عرصه واکسن های انسانی، دام، طیور، آبزیان و سایر فرآورده های بیولوژیک است. این موسسه سالانه بیش از ۳ میلیارد دز انواع فرآورده های بیولوژیک تولید می کند.

حوزه واکسن‌سازی به خبرنگار تخصصی نیاز دارد


 دکتر حمید کهرام، رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در بازدید مدیران، تهیه کنندگان، گزارشگران و گویندگان شبکه رادیویی سلامت از موسسه رازی، ضمن قدردانی از حضور فعالان رسانه ای و معرفی تاریخچه و جایگاه این موسسه بر لزوم معرفی هر چه بیشتر جایگاه مهم این موسسه در تامین سلامت جامعه از سوی اصحاب خبر و رسانه تاکید کرد.

رییس موسسه رازی در ادامه بیان کرد: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با قریب به ۹۰ سال سابقه فعالیت یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور است.

کهرام با اشاره به اینکه موسسه رازی مجموعه ای بی نظیر در خاورمیانه و کم نظیر در جهان است، اظهار کرد: موسسه رازی همچون گوهر ناشناخته است و مردم کشورمان اطلاعات کمی از فعالیت های حیاتی این مجموعه مهم در تامین سلامت مردم دارند.

وی با اشاره به ضرورت حضور خبرنگاران تخصصی در حوزه تحقیق و تولید واکسن افزود: خبرنگاران تخصصی با اشراف کامل به مسائل حوزه خود، نقش موثری در اطلاع رسانی درست دارند.

کهرام اظهار کرد: موسسه رازی مجموعه‌ای بی نظیر در خاورمیانه و کم نظیر در جهان است. همچنین با توجه به اهمیت حیاتی موسسه رازی در تامین سلامت جامعه، از اصحاب رسانه خواست با حضور تاثیر گذار خود، یاریگر این موسسه ملی در انجام رسالت خطیر خود باشند.

رسانه‌های تخصصی به حل چالش‌های حوزه‌های مختلف کمک می‌کنند

مدیر گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت بر آمادگی تمام قد این شبکه مبنی بر گسترش تعامل دو سویه با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاکید کرد.

ابراهیم صابری نژاد، مدیر گروه سلامت اجتماعی این شبکه رادیویی در جریان بازدید جمعی از فعالان رسانه ای رادیو سلامت از موسسه رازی در نشستی صمیمانه با رییس این موسسه، ضمن قدردانی از نقش موسسه رازی در حفظ سلامت جامعه، گفت: تمام کسانی که در این شبکه تخصصی فعالیت رسانه ای دارند، دغدغه سلامت و آسایش هموطنان عزیزمان را دارند و آمادگی دارند در جهت طرح تحول سلامت و حمایت از تحقیقات و تولیدات ملی در این زمینه گام بردارند.

وی مشارکت در اطلاع رسانی را موضوعی مهم دانست و با اشاره به ظرفیت فراوان رسانه ها گفت که به کمک رسانه ها و شبکه های تخصصی، حل مسائل و چالش های حوزه‌های مختلف ساده تر و راحت تر است.

صابری نژاد دریافت و انتقال صحیح اخبار را موضوعی مهم خواند و افزود: رسانه، پل ارتباطی میان مردم و مسئولان است و زمانی می‌تواند موثر باشد که اطلاعات به‌روز از نتیجه تحقیقات و تا از مراکز تحقیقاتی و تولیدی دریافت کنند تا با طراحی مطلوب به مخاطبان عزیز انتقال دهد.

مدیر گروه اجتماعی رادیو سلامت در پایان بر آمادگی کامل این شبکه رادیویی برای ایجاد تعامل دو سویه با موسسه رازی تاکید و اظهار کرد: تمام قد برای اطلاع‌رسانی گسترده از فعالیت های این موسسه بزرگ اعلام آمادگی می کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس