تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر عامل شرکت تولید برق جنوب فارس از تامین ۷۰ درصد قطعات نیروگاهی کشور به دست متخصصان ایرانی خبر داد. به گزارش ایلنا، غلامعلی بازیار در چهارمین همایش ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی کشور در شیراز گفت: براساس اطلاعات رسمی توان داخلی در ساخت، بازسازی و تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در جایگاهی […]

[ad_1]

مدیر عامل شرکت تولید برق جنوب فارس از تامین ۷۰ درصد قطعات نیروگاهی کشور به دست متخصصان ایرانی خبر داد.

به گزارش ایلنا، غلامعلی بازیار در چهارمین همایش ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی کشور در شیراز گفت: براساس اطلاعات رسمی توان داخلی در ساخت، بازسازی و تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در جایگاهی قرار دارد که ۷۰ در صد نیاز تجهیزاتی نیروگاه‌های کشور را پاسخگو است.


بازیار افزود: اگر در دوران تحریم اتکا بر توان داخل در ساخت و بازسازی قطعات نیروگاهی شروع نشده بود قطعا با خاموشی‌های متعدد روبرو می‌شدیم.


مدیر عامل شرکت مالکیت تولید برق جنوب فارس هم با اشاره به توانمندی‌های داخلی در زمینه ساخت و تامین نیازهای تجهیزاتی نیروگاهی گفت: اتکا به توان داخلی در این بخش به جایگاه خوبی در عرصه بین المللی رسیده است بطوری‌که در بسیاری مناقصات خارجی شرکت می‌کند و بسیاری از کشورها برای خرید این قطعات ایران را در لیست خود قرار می‌دهند.


رئیس کمیته ساخت داخل انجمن صنفی نیروگاه‌های کشور هم در این همایش گفت: اگرچه اقدام و عمل در زمینه بومی‌سازی،  بازسازی، تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در کشور محقق شده اما در بخش حمایتی هنوز مشکل وجود دارد.


قربان پور با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساس و خصوصی و نیمه خصوصی شد بخشی از نیروگاه‌های کشور گفت: اجرای این اصل نیازمند بازنگری قوانین موجود و یا تصویب قانون جدیدی است که به صورت سیستماتیک و متمرکزحمایت از ساخت داخل را در بخش نیروگاهی تکلیف کند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس