تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

مدیر عامل شرکت تولید برق جنوب فارس از تامین ۷۰ درصد قطعات نیروگاهی کشور به دست متخصصان ایرانی خبر داد. به گزارش ایلنا، غلامعلی بازیار در چهارمین همایش ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی کشور در شیراز گفت: براساس اطلاعات رسمی توان داخلی در ساخت، بازسازی و تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در جایگاهی قرار […]


مدیر عامل شرکت تولید برق جنوب فارس از تامین ۷۰ درصد قطعات نیروگاهی کشور به دست متخصصان ایرانی خبر داد.

به گزارش ایلنا، غلامعلی بازیار در چهارمین همایش ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی کشور در شیراز گفت: براساس اطلاعات رسمی توان داخلی در ساخت، بازسازی و تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در جایگاهی قرار دارد که ۷۰ در صد نیاز تجهیزاتی نیروگاه‌های کشور را پاسخگو است.


بازیار افزود: اگر در دوران تحریم اتکا بر توان داخل در ساخت و بازسازی قطعات نیروگاهی شروع نشده بود قطعا با خاموشی‌های متعدد روبرو می‌شدیم.


مدیر عامل شرکت مالکیت تولید برق جنوب فارس هم با اشاره به توانمندی‌های داخلی در زمینه ساخت و تامین نیازهای تجهیزاتی نیروگاهی گفت: اتکا به توان داخلی در این بخش به جایگاه خوبی در عرصه بین المللی رسیده است بطوری‌که در بسیاری مناقصات خارجی شرکت می‌کند و بسیاری از کشورها برای خرید این قطعات ایران را در لیست خود قرار می‌دهند.


رئیس کمیته ساخت داخل انجمن صنفی نیروگاه‌های کشور هم در این همایش گفت: اگرچه اقدام و عمل در زمینه بومی‌سازی،  بازسازی، تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در کشور محقق شده اما در بخش حمایتی هنوز مشکل وجود دارد.


قربان پور با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساس و خصوصی و نیمه خصوصی شد بخشی از نیروگاه‌های کشور گفت: اجرای این اصل نیازمند بازنگری قوانین موجود و یا تصویب قانون جدیدی است که به صورت سیستماتیک و متمرکزحمایت از ساخت داخل را در بخش نیروگاهی تکلیف کند.منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس