تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تامین ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس پایه گازسوز برای کلانشهرهای کشور در آینده نزدیک خبر داد. علی نوذرپور در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح روند تامین این اتوبوس‌ها، گفت: در کلانشهرهای کشور به همراه اراک که مجموعا ۹ شهر کشور را شامل می شود مقرر شده با هدف […]

[ad_1]

معاون شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تامین ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس پایه گازسوز برای کلانشهرهای کشور در آینده نزدیک خبر داد.

علی نوذرپور در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح روند تامین این اتوبوس‌ها، گفت: در کلانشهرهای کشور به همراه اراک که مجموعا ۹ شهر کشور را شامل می شود مقرر شده با هدف کاهش آلودگی هوا از محل تسهیلاتی که دولت مشخص کرده است ۲۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در مرحله اول برای خرید ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس پایه گازسوز اختصاص داده شود.

وی افزود: با توجه به هدف دولت برای کاهش آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور تردد اتوبوس‌های دیزلی رو به کاهش خواهد رفت لذا ورود اتوبوس های جدید حتما پایه گازسوز خواهد بود.

وی تاکید کرد: از میان چهارهزار اتوبوس تامین شده سه هزار دستگاه به کلانشهر تهران اختصاص می یابد که امیدواریم بخش عظم این اتوبوس ها تا پایان سال جاری وارد کلانشهرها شوند و مردم تهران نیز شاهد ورود اتوبوس های جدید به ناوگان اتوبوسرانی این شهر باشند.

معاون شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در تشریح نحوه دریافت این اتوبوس ها توسط شهرداری های کلانشهرها گفت: شهرداری ها و یا مجموعه های خصوصی تحت نظارتشان می توانند با خودروسازانی که توانایی تولید اتوبوس های مورد نظر را دارند قرارداد منعقد کنند.

وی ادامه داد: به ازای هر دستگاه اتوبوس ۲۲۰ میلیون تومان وام از محل تسهیلات تامین شده دولت داده می شود این وام با ۱۸ درصد کارمزد است که ۱۰ درصد آن باید توسط خودروساز تامین شود، درحقیقت در شهرداری ها وام با کارمزد ۸ درصد ارائه می شود.

نوذرپور با اشاره به اینکه درحال حاضر شهرهایی مانند تبریز، تهران و کرج قراردادهای خود را منعقد کرده اند گفت: شهر مشهد نیز در حال انعقاد قرارداد است و اهواز، شیراز و اراک نیز در حال مذاکره با خودروسازان هستند.

به گفته نوذرپور ، بر اساس مصوبه سند کاهش آلودگی هوای کلانشهرها که اخیرا در دولت به تصویب رسید، اتوبوس های جدید باید به سیستم GPS مجهز باشند تا میزان صرفه جویی آنها سنجیده شود.

وی افزود: پیش بینی می شود بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان از این محل صرفه اقتصادی داشته باشیم که به شهرداری ها بازگردانده می شود البته لازمه تحقق این موضوع خریداری اتوبوس ها و ورود آنها به شهرهاست. درحقیقت ۳۴۰ میلیون تومان برای تامین هر دستگاه اتوبوس پرداخت می شود این در شرایطی است که قیمت پایه این اتوبوس ها ۵۵۰ میلیون تومان قرار داده شده است.

نوذرپور تاکید کرد: تلاش می کنیم با تامین منابع مالی دیگر از سمت دولت کارمزد ۸ درصد وام داده شده را کاهش دهیم و به صفر نزدیک کنیم.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس