تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] روند قیمت شکر رو به کاهش بوده و قیمت این محصول تا قیمت مصوب ۲۵۲۰ تومان کاهش پیدا می کند زیرا واحدهای چغندرقند وارد مدار شده و در حال تولید است علاوه بر اینکه شرکتهای نیشکر هم تا یک ماه آینده وارد مراحل تولید می شوند و از طرفی مصرف روزانه و ماهانه این […]

[ad_1]

شکر

روند قیمت شکر رو به کاهش بوده و قیمت این محصول تا قیمت مصوب ۲۵۲۰ تومان کاهش پیدا می کند زیرا واحدهای چغندرقند وارد مدار شده و در حال تولید است علاوه بر اینکه شرکتهای نیشکر هم تا یک ماه آینده وارد مراحل تولید می شوند و از طرفی مصرف روزانه و ماهانه این محصول رو به کاهش است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، علیرضا حمیدی – مدیرعامل بازرگانی توسعه نیشکر و صنایع جانبی- به قیمت ۳۰۰۰ تومانی شکر در بازار اشاره کرد و گفت: قیمت مصوب سازمان حمایت برای شکر فله درب کارخانه ۲۵۲۰ تومان و برای شکر ۹۰۰ گرمی بسته بندی در سوپر مارکت ۳۵۰۰ تومان است که تفاوت آن به دلیل هزینه های بسته بندی، حمل و نقل، ضایعات و سود متعارف است.

وی به علت افزایش قیمت شکر در ماه های گذشته اشاره کرد و افزود: افزایش قیمت شکر در هفته های اخیر به دلیل اختلال در واردات رخ داد زیرا واردات از تنها کشور صادر کننده یعنی برزیل به دلیل بارندگی طولانی مدت با وقفه مواجه شد؛ بنابراین باید شکر وارداتی که پاسخگوی مصرف داخل باشد، وارد شود اما واردات باید برنامه ریزی شده باشد و زمانی وارد شود که به تولید داخل و مصرف کننده ضربه ای وارد نشود.

مدیرعامل بازرگانی توسعه نیشکر به آینده بازار شکر اشاره و تاکید کرد: روند قیمتی شکر به طور حتم رو به کاهش است زیرا واحدهای چغندر قند وارد مدار شده و در حال تولید هستند علاوه بر اینکه شرکتهای نیشکر هم تا یکماه آینده وارد مراحل تولید می شوند و از طرفی مصرف روزانه و ماهانه این محصول رو به کاهش است.

حمیدی با بیان اینکه در ماه محرم مشکلی برای تامین شکر داخلی وجود ندارد، تصریح کرد: ما حاضریم نیاز تمامی مصرف کنندگان شکر در کشور را با قیمت ۲۵۲۰ تومانی درب کارخانه و بدون هیچ مشکلی تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه عرضه شکر در بورس کالا همچنان ادامه داشته و کسانیکه تمایل دارند می توانند این محصول را از بورس خریداری کنند، تصریح کرد: عرضه شکر در بورس کالا برای هر میزان تقاضا صورت می گیرد و هیچ مشکلی برای عرضه شکر در تابلوی بورس وجود ندارد به طوری که قادر به پاسخگویی هر میزان تقاضا هستیم و تحویل را طبق برنامه انجام می دهیم.

مدیرعامل بازرگانی توسعه نیشکر به پیش بینی بازار شکر اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود که بازار شکر روند کاهشی به خود گرفته و قیمت این محصول تا قیمت مصوب ۲۵۲۰ تومان کاهش پیدا کند.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس