تاریخ انتشار: ۳۰ ارد ۱۳۹۵

– نمایندگی شبکه شورای عالی انجمن های دوستی در منطقه فرهنگی کاشان با حضور رئیسان انجمن های دوستی و هفت سفیر کشور خارجی در ایران شامگاه چهارشنبه در هتل سرای عامری های کاشان گشایش یافت.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
نماینده شبکه شورای عالی انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها در منطقه فرهنگی کاشان در حاشیه این آیین در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: هدف از تاسیس نمایندگی شبکه انجمن های دوستی در منطقه فرهنگی کاشان فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و زمینه سازی برای فعالیت های اقتصادی و بازرگانی بین المللی با همکاری انجمن های دوستی ایران با سایر کشورهاست.
مجتبی حمیدی افزود: نمایندگی شبکه شورای عالی انجمن های دوستی منطقه فرهنگی کاشان شامل شبکه کاشان، نیاسر، نراق، قمصر، جوشقان، کامو، نطنز و بادرود، آران و بیدگل، نوش آباد و مشکات می باشد.
وی تاکید کرد: تلاش برای زمینه سازی حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی، جهت سرمایه گذاری در صنعت پرسود گردشگری منطقه کاشان به ویژه احیای خانه های تاریخی منطقه و معرفی منطقه فرهنگی کاشان به ملت های دنیا به عنوان یکی از قدیمی ترین مناطق متمدن جهان از اولویت های این شبکه است.
حمیدی گفت: استعدادهای چند وجهی کاشان در زمینه گردشگری و داشتن پتاسیل های موجود برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی، کاشان را به هدف اول سرمایه گذاری تخصصی گردشگری تبدیل کرده است.
وی خاطرنشان کرد: موقعیت جغرافیایی کاشان از یک سو رشته کوه های به هم پیوسته، چشمه ها، گلستان های گل و باغ های پربار، دشت ها و کویر، دریاچه نمک، آب و هوا و خاک حاصلخیز، عرضه انواع محصولات و میوه های نوبرانه مطرح در ایران از جمله گل گلاب و گیاهان دارویی با تنوع بیش از۴۰ نوع مختلف از جاذبه های گردشگری اقلیمی منطقه است.
حمیدی، جاذبه های گردشگری تخصصی شامل گردشگری مذهبی و آیینی، ستاره شناسی و نجوم، میراث فرهنگی و خانه های تاریخی را از دیگر جاذبه های منطقه و در اولویت های شبکه برای معرفی و برجسته سازی عنوان کرد.
سفیران ۷ کشور رومانی، کره جنوبی، ژاپن، صربستان، نیوزیلند، بلغارستان و افغانستان به همراه ۳۶ نفر از رئیسان انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها از خانه ها و بناهای تاریخی و جاذبه های کاشان دیدن کردند.
انجمن های دوستی، سازمانی مردم نهاد است که با هدف تحکیم و گسترش روابط دوستانه و پیشبرد اهداف مشترک در زمینه های فرهنگی، علمی، فنی، ادبی، هنری، اجتماعی و اقتصادی بین ملت ایران و سایر کشورهای عضو ملل متحد تشکیل شده است.
موسسه شبکه شورای عالی هماهنگی انجمن های دوستی ایران و سایر کشورها با هدف کمک به تحقق آرمان ها و چشم اندازهای نظام جمهوری اسلامی در عرصه روابط بین الملل، به همت جمعی از پیشکسوتان عرصه سیاست و فرهنگ در سال ۱۳۸۴ در اداره ثبت شرکت ها و موسسه های تجاری تهران به ثبت رسید.
بیش از ۷۰ انجمن دوستی از کشورهای مختلف عضو شبکه شورای عالی انجمن های دوستی ایران و سایر ملل هستند.
۳۰۰۹/۶۰۲۱

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس