تاریخ انتشار: ۲۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] زنان بارداری که در دوره حاملگی قرص استامینوفن مصرف می‌کنند بیشتر احتمال دارد که کودک آنها در آینده به مشکلات رفتاری مبتلا شود. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است مصرف قرص استامینوفن در دوران بارداری خطر تولد نوزادان مبتلا به بیش‌فعالی را افزایش می‌دهد. محققان انگلیسی اظهار داشتند مصرف برخی داروها در […]

[ad_1]

زنان بارداری که در دوره حاملگی قرص استامینوفن مصرف می‌کنند بیشتر احتمال دارد که کودک آنها در آینده به مشکلات رفتاری مبتلا شود.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است مصرف قرص استامینوفن در دوران بارداری خطر تولد نوزادان مبتلا به بیش‌فعالی را افزایش می‌دهد. محققان انگلیسی اظهار داشتند مصرف برخی داروها در دوران بارداری با افزایش خطر تولد نوزادانی که دچار مشکلات رفتاری یا احساسی می‌شوند مرتبط است.

استامینوفن از رایج‌ترین داروهایی است که برای تسکین درد و پایین آوردن تب مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین مصرف داروی تیلنول و دیگر داروهای بدون نسخه دارای ترکیب‌های فعالی هستند که می‌تواند این خطر را متوجه نوزاد کند.

در این مطالعه همچنین آمده است بیش از نیمی از زنان باردار در آمریکا و اروپا از داروی استامینوفن مصرف می‌کنند که یکی از داروهای مورد استفاده در درمان آلرژی‌ها، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و بی‌خوابی است.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، یکی از محققان ارشد این مطالعه از دانشگاه بریستول گفت: مصرف داروی استامینوفن در سه ماهه دوم و سوم بارداری خطر بروز مشکلات رفتاری را در سن هفت سالگی در کودکان افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس