تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نشست «بررسی تاثیر اشعار فروغ فرخزاد و سهراب سپهری در ایتالیا» روز سه‌شنبه ۲ شهریور در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست بررسی شعر فروغ فرخزاد و سهراب سپهری در ایتالیا روز سه‌شنبه ۲ شهریور در قالب یکی از نشست های […]

[ad_1]

نشست «بررسی تاثیر اشعار فروغ فرخزاد و سهراب سپهری در ایتالیا» روز سه‌شنبه ۲ شهریور در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست بررسی شعر فروغ فرخزاد و سهراب سپهری در ایتالیا روز سه‌شنبه ۲ شهریور در قالب یکی از نشست های هفتگی شهر کتاب در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

یکی از ویژگی‌های شعر فروغ فرخزاد و سهراب سپهری ترجمه‌پذیر بودن به زبان‌های مختلف و جهانی شدن شعر این دو شاعر است. تصویری که فرخزاد و سپهری از جهان جدید به دست می‌دهند آشکارا هماهنگ و هم‌نوا با تعریف‌هایی است که برخی از متفکران مدرنیست غربی از مدرنیته پیش رو می‌نهند. شعر فروغ و سهراب همه‌زمانی و همه‌مکانی است. اشعار این دو شاعر به ایتالیایی ترجمه و با استقبال خوبی همراه بوده است.

نشست هفتگی شهر کتاب روز سه‌شنبه دوم شهریور از ساعت ۱۶:۳۰ به بررسی شعر فروغ و سهراب در ایتالیا اختصاص دارد که با سخنرانی فائزه مردانی استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بولونیا و مترجم اشعار فرخزاد به ایتالیایی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.

۵۰۲۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس