تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] جشن هنر پهلوانی ویژه نکوداشت هنرمندان برگزیده خادم فرهنگ پهلوانی به بهانه ثبت جهانی آئین های پهلوانی و زورخانه ای ایران در یونسکو با حضور چهره های برجسته سیاسی، اجرایی، هنری و ورزشی برگزار شد. به گزارش عصر ایران،رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در این مراسم با سرودن اشعاری حماسی از حکیم ابوالقاسم […]

[ad_1]

جشن هنر پهلوانی ویژه نکوداشت هنرمندان برگزیده خادم فرهنگ پهلوانی به بهانه ثبت جهانی آئین های پهلوانی و زورخانه ای ایران در یونسکو با حضور چهره های برجسته سیاسی، اجرایی، هنری و ورزشی برگزار شد.

به گزارش عصر ایران،رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در این مراسم با سرودن اشعاری حماسی از حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: ایران کشوری تمدن ساز و تمدن آفرین است ولی نباید تنها به گذشته پرافتخار خود دل خوش کنیم بلکه با تکریم و پاسداشت پهلوانان و قهرمانان که روح شجاعت و جوانمردی و ایثار را در دل مردم شعله ور می سازند؛ از این پیشینه پلی بسازیم به حال تا ارزشهای ملی و دینی را زنده نگه داریم و در جامعه ترویج و  تقویت کنیم.

“محمدرضا تابش” تصریح کرد: پهلوانان بواسطه خصوصیات متعالی و نیک در بین مردم محبوب هستند و احیای این ویژگی ها به تحکیم هویت ملی و دینی و ارزش های اخلاقی می انجامد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ورزش پهلوانی صرفا یک ورزش نیست عنوان داشت: ورزش پهلوانی هویت تاریخی و فرهنگ ملی و آموزه های دینی ما را به تصویر می کشد و تجلی گذشت و ایثار و جوانمردی  است و موجب اعتلای معنویت در جامعه می شود.

نماینده مردم اردکان تاکید کرد: تجلیل از هنرمندان حامی فرهنگ پهلوانی احیا کننده فضیلت های ناب این فرهنگ است.

“تابش” همچنین با تجلیل از هنرمندان حامی فرهنگ پهلوانی؛ لوریس چکناواریان را هنرمندی ممتاز و حامی و حافظ موسیقی اصیل ملی و حماسی برشمرد و اظهار داشت: پایداری فرهنگ دینی و آئینی ما در سایه بزرگان و هنرمندانی همچون حکیم فردوسی و استاد لوریس چکناواریان است
رئیس فراکسیون ورزش مجلس با تقدیر از دست اندرکاران این مراسم ابراز امیدواری کرد تا سمن های دوستدار فرهنگ پهلوانی و هنر فاخر کشورمان بیش از پیش مورد حمایت دولت و دستگاه های حاکمیتی قرار گیرند.

این مراسم که در تالار سازمان میراث فرهنگی و با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون سازمان میراث فرهنگی، رئیس فراکسیون ورزش مجلس و جمعی از ورزشکاران و هنرمندان مطرح کشورمان برگزار شد؛ از چهره‌های هنری فعال در حوزه ورزش زورخانه‌ای بخصوص استاد لوریس چکناواریان تجلیل بعمل آمد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس