تاریخ انتشار: ۲۱ خرد ۱۳۹۵
امام جمعه اصفهان:

آیت‎الله طباطبایی‎نژاد با اشاره به این که یکی از توجهات امام خمینی(ره) تبدیل فرهنگ طاغوت به فرهنگ انقلابی و اسلامی بود، گفت: شورایی تشکیل دادند که متشکل از شخصیت‎های مهم نظام بودند و به دنبال این بودند که فرهنگ طاغوتی به فرهنگ اسلامی تبدیل شود.

آیت‎الله طباطبایی‎نژاد با اشاره به این که یکی از توجهات امام خمینی(ره) تبدیل فرهنگ طاغوت به فرهنگ انقلابی و اسلامی بود، گفت: شورایی تشکیل دادند که متشکل از شخصیت‎های مهم نظام بودند و به دنبال این بودند که فرهنگ طاغوتی به فرهنگ اسلامی تبدیل شود.
به گزارش “گذارنیوز”؛ آیت‎الله طباطبایی‎نژاد در خطبه‎های این هفته نماز جمعه اصفهان که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به سالگرد فرمان امام خمینی(ره) برای تشکیل شورای انقلاب فرهنگی، گفت: امام(ره) تمام جنبه‎های زندگی ما را در نظر گرفتند به فقرا توجه کردند، دستور دادند به همه کمک کنید و در روستاها خدمت کنید و  جهاد سازندگی را پایه‎ریزی کردند که کارهای مختلفی را در روستاها انجام دادند.
امام جمعه اصفهان ابراز کرد: یکی از توجهات امام خمینی(ره) تبدیل فرهنگ طاغوت به فرهنگ انقلابی و اسلامی بود، شورایی تشکیل دادند که متشکل از شخصیت‎های مهم نظام بودند و به دنبال این بودند که فرهنگ طاغوتی به فرهنگ اسلامی تبدیل شود، قوانینی تصویب کردند و کارهای خوبی کردند اما آن چه که باید انجام بگیرد به نظر من انجام نگرفته است.
وی ادامه داد: متأسفانه در همه دولت‎ها بودجه فرهنگی کمتر بوده است و هم این که در یک اتاق بنشینیم و فکر بکنیم و جدای از جامعه باشیم کاری را از پیش نمی‎برد، من به عنوان رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر عرض می‎کنم که ستاد احیا هم بدون مردم کاری پیش نمی‎برد، بدون همت مردم نمی‎شود کار کرد.
 امام جمعه اصفهان با بیان این که متأسفانه مردم ما و حزب‎الهی‎ها ما گاه نسبت به گناهانی همچون سگ‎گردانی در جامعه حساسیت نشان نمی‎دهند، خاطرنشان کرد: نسبت به راننده زن بدحجاب حساسیت نشان نمی‎دهند، اگر می‎ترسید حزب‎الله نیستید، گاه در یک مغازه اغذیه‎فروشی یک زن بدحجاب در کنار یک مرد کار می‎کند، باید مجوز این گونه مغازه‎ها را لغو کرد.
وی بیان کرد: مردم اگر نباشند دست دولت بسته است؛ نه نیروی انتظامی، نه بقیه بخش‎ها و قسمت‎ها کاری می‎توانند بکنند، این انقلاب فرهنگی را امام(ره) درست کرد نه توانستند کاری در دانشگاه‎ها بکنند و از اختلاط جلوگیری بکنند، همه‎اش با حرف و جلسه گذاشتن می‎گذرد، امر به معروف و نهی از منکر کار فرد خاصی نیست، نه مخصوص رهبر و نماینده رهبر و نه مخصوص نیروی خاصی همچون نیروی انتظامی است، تمام مردم باید شروع کنند.
نماینده ولی‎فقیه در استان اصفهان ابراز کرد: امام(ره) فرمودند که آن چه که ما را می‎ترساند حمله نظامی نیست، بلکه حمله فرهنگی است، در حد گفتن باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم.
وی افزود: در بخشی از سایت‎ها سفره ناهار در ماه مبارک رمضان را پخش می‎کنند یا عکس‎های بی‎حجاب خود را در سایت‎ها منتشر می‎کنند، اگر شرکت مخابرات می‎تواند این افراد را شناسایی و دستگیر کند و این کار را صورت ندهد، خیانت کرده است.
وی ابراز کرد: برخی افراد هستند که با روزه و حجاب مقابله می‎کنند، منافق هستند و منافقان بدتر از کافران هستند، شرکت مخابرات می‎تواند این افراد را پیدا کند و نمی‎شود که همین طور دست روی دست گذاشت، رهبر معظم انقلاب در جلسه با نمایندگان و خبرگان روی مسائل فرهنگی حساس شدند و گفتند ما ولنگاری در قضیه فرهنگی داریم و خطاب من به حزب‎الله این است که رهبر معظم انقلاب به شما افتخار می‎کند و باید کاری کنیم که همین طور هم باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس