تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] بازرس ویژه وزارت کشور در امور سواحل گفت: بی اطلاعی از سواحل دلیل اصلی غرق شدگی در مازندران است. محمدرضا حبیب زاده‌احمدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در جنبه اطلاع رسانی به مسافران، گردشگران و مردم شاهد همکاری خوبی از سوی رسانه های  استان با مسئولان بودیم که ستودنی است. وی با […]

[ad_1]

بازرس ویژه وزارت کشور در امور سواحل گفت: بی اطلاعی از سواحل دلیل اصلی غرق شدگی در مازندران است.

محمدرضا حبیب زاده‌احمدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در جنبه اطلاع رسانی به مسافران، گردشگران و مردم شاهد همکاری خوبی از سوی رسانه های  استان با مسئولان بودیم که ستودنی است.

وی با بیان اینکه در بازدیدهای هیئت بازرسی وزارت کشور در امور سواحل از استان مازندران دستاوردهای خوبی مشاهده شد، تصریح کرد: طرح های سالم سازی در مازندران از سواحل گلوگاه تا رامسر نسبت به سال های گذشته با پیشرفت قابل توجهی همراه بوده است. با همکاری استاندار مازندران، معاونت سیاسی امنیتی و اداره کل اجتماعی استانداری و فرمانداران شهرستان ها، سواحل مازندران به خوبی آسیب شناسی و بسیاری از مشکلات این حوزه بر طرف شده است.

حبیب زاده‌ در مورد نقاط حادثه خیز سواحل مازندران گفت: با تلاش مسئولان اجرایی در شهرستان ها، ورود هیئت بازرسی وزارت کشور و پیگیری مستمر، نقاط حادثه خیز سواحل استان در تمام سطوح های مختلف، شناسایی و کاهش قابل توجهی داشته است. زیرساخت های سواحل استان مازندارن نسبت به سال های گذشته روند رو به رشد نسبی خوبی داشته است.

بازرس ویژه وزارت کشور در امور سواحل با بیان اینکه امسال تعداد غرق شدگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش  نشان می‌دهد، گفت: این دستاورد به دلیل اطلاع رسانی درست گردشگران بوده و موجب آگاهی آنان از نقاط حادثه خیز سواحل شده است. بسیاری از افرادی که در ساحل با مشکل رو به رو شدند با اظهار بی‌اطلاعی از وضعیت سواحل مازندران، دلیل اصلی آن را ناآگاهی دانستند. اگر اطلاع رسانی به همین صورت ادامه دار باشد به طور قطع شاهد کاهش بیشتر تلفات انسانی هستیم.

وی، رسانه ها را تاثیرگذار در فرهنگ سازی استفاده درست از سواحل دانست و گفت: رسانه‌ها می‌توانند در مسائل اجتماعی همچون عفاف و حجاب سواحل، آگاه سازی از سرقت‌های صورت گرفته و چگونگی بروز بحران در سواحل استان تولید محتوای تخصصی داشته باشند.

بازرس ویژه وزارت کشور در امور سواحل در بیان عملکرد دستگاه های موفق در امور سواحل مازندران گفت: هلال احمر، یگان ویژه نیروی انتظامی، ستاد نجات غریق استان، پزشکی قانونی و فرمانداری‌ها از موفق ترین دستگاه های مجری طرح سالم سازی دریا در سال ۹۵ تا به امروز بودند.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها در بیشتر نقاط مازندران مدیریت سواحل را برعهده دارند، اظهار کرد: باید از درآمدهای این حوزه برای توسعه طرح های سالم سازی دریا استفاده کرد که در این راستا شهرداری های ساری، نوشهر، رامسر و بابلسر عملکرد خوبی داشتند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس