تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۴
با پنج میلیون مایل پرواز؛

«بن شلاپیگ» در طول یک سال و نیم گذشته عملا بی‌خانمان بوده است. بِن ۲۵ ساله و اهل آمریکا است، اما آدرس پستیِ ثابتی ندارد؛ او حتی کلید ورودی خانه‌شان را هم ندارد.

بن وقتی دید که بلیت فرست کلاس هواپیما گیرش آمده، به این فکر کرد که چرا باید به فکر اجاره خانه باشد!

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از سی ان ان، بن شلاپیگ (Ben Schlappig) علاقه وافری به انواع سرگرمی دارد و به قول اهل فن او یک «هابی‌ایست» به تمام معنا است. شلاپیگ بیش از هر چیز دیگری شیفته‌ی مسافرت با کمترین هزینه ممکن است؛ به همین دلیل او از دو طرح «بسته‌ی مسافرینِ دائمی یک هواپیمایی» و مبالغ اهداییِ شرکت‌های کارت اعتباری استفاده می‌کند تا با کمترین مبلغ به نقاط مختلف جهان سفر کند.

به لطف این طرح‌ها او از خدماتی استفاده می‌کند که آرزوی بسیاری است!

گفتنی است در طرح مسافرینِ دائمی، آمار کیلومتر یا مایل‌های طی شده توسط شخص لحاظ شده و او می‌تواند میزان مشخصی را به طور رایگان طی کند.

از یک دهه پیش که شلاپیگ به مسافر دائمی تبدیل شد، او تاکنون سوار هیچ هواپیماهای کلاس اکونومی یا همان اقتصادی در پروازهای بین‌المللی نشده است. شاید دانستنش جالب باشد که بن هنگام اولین پرواز تنها ۱۴ سال داشت.

«بی‌خانمانی» که مسافر هواپیمای فرست کلاس شد!
تصاویری از صفحه اینستاگرام بن که نشان دهنده‌ی زندگی لوکسش است

او حدود ۴۰۰ هزار مایل (۶۴۳ هزار کیلومتر) در سال پرواز می‌کند که در مقایسه با ساکنین نیویورک، آماری نجومی است. این رقم معادل ۱۶ بار پیمودن کره زمین است. شلاپیگ روزانه چهار ساعت را در پرواز به سر می‌برد و حداقل هفته‌ای یک پرواز بین‌المللی دارد.

او دانش‌آموخته‌ی رشته بازاریابی است و هنگام اقامت در کشورش از هتل‌های گران‌قیمت استفاده می‌کند. او البته چندان تمایلی ندارد که بیش از سه روز در یک هتل اقامت کند!

شلاپیگ از پشت تلفن از لس آنجلس با من صحبت می‌کند و می‌گوید: «هواپیما خانه‌ی من است.» قرار است که روز بعد او به مادرید برود. شلاپیگ در ادامه می‌گوید: «من در فرست کلاس هواپیماییِ Emirates احساس راحتی می‌کنم. من با نقاط ضعف و قوت تمام صندلی‌ها آشنایی دارم. حتی مهمانداران و خدمه هواپیما را نیز تقریبا می‌شناسم. تمایل دارم که بیشتر با همان خدمه‌ای که بیشتر می‌شناسم، مسافرت کنم.»

اگر به صفحه‌ی اینستاگرامی بن سری بزنید، متوجه زندگیِ لوکس او خواهید شد: دوش گرفتن در حمام مرمری؛ تخت دونفره در سوئیت اختصاصی و غذاهای ویژه. تمامی دنبال کنندگانِ اینستاگرامی به او حسادت می‌ورزند.

او می‌گوید: «اگر این کار آسان بود، همه انجامش می‌دادند. این کارهای محدودیت سنی خاصی ندارند و از دانشجو گرفته تا پیرمرد ۸۰ ساله می‌توانند به آن علاقه‌مند شوند. بسیاری از افراد از تعجب شاخ درمی‌آورند، زیرا به ما یاد داده‌اند که هیچ چیز مفتی در جهان وجود ندارد! این راه فقط یکی از راه‌های موجود است. ایرلاین‌ها کار را کمی دشوار می‌کنند تا شما نتوانید از طرح سفر رایگان خود استفاده کنید، زیرا آن‌ها می‌خواهند پول به جیب بزنند.»

«بی‌خانمانی» که مسافر هواپیمای فرست کلاس شد!

اگر کسی می‌خواهد به طور رایگان و یا با هزینه‌ای ناچیز سفر کند باید از شلاپیگ یاد بگیرد. او تصمیم گرفت که به صورت کاملا داوطلبانه بی‌خانمان باشد. او از ۱۴ سالگی این کار را شروع کرد. بن در آن موقع به پدر و مادرش قول داد که اگر اجازه دهند تمام تابستان را پرواز کند، او سفر بعدی خانواده‌اش به آلمان را با یک هواپیمای فرست کلاس تضمین خواهد کرد. او در طول تابستان پایش را از فرودگاه بیرون نگذاشت و به یکی از مسافرین دائمی آن هواپیمایی تبدیل شد.

او در مورد اینکه چگونه والدینش را راضی نگه داشته می‌گوید: «یک برادر داشتم که فوت شد. والدینم سر او بیش از حد سخت‌گیری می‌کردند، اما وقتی نوبت به من رسید، آن‌ها تصمیم گرفتند که از کارشان دست بردارند و اجازه دهند تا بیشتر از زندگی‌ام لذت ببرم. حفظ روابط با دوستان نیز در این شرایط کار دشواری است، اما دوستان صمیمی‌ام من را به خوبی درک می‌کنند.»

شلاپیگ در تمام طول زندگی‌اش حدود پنج میلیون مایل سفر کرده است. او در این مورد می‌گوید: «هنوز هم مانند شش سالگی عاشق سفر با هواپیما هستم. وقتی غروب خورشید را از ارتفاع تماشا می‌کنم، شگفت زده می‌شوم. من همیشه چشمانم را به پنجره‌های هواپیما می‌دوزم و فکر نمی‌کنم این اشتیاق هرگز از بین برود.»

«بی‌خانمانی» که مسافر هواپیمای فرست کلاس شد!

«بی‌خانمانی» که مسافر هواپیمای فرست کلاس شد!

«بی‌خانمانی» که مسافر هواپیمای فرست کلاس شد!

«بی‌خانمانی» که مسافر هواپیمای فرست کلاس شد!

«بی‌خانمانی» که مسافر هواپیمای فرست کلاس شد!

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس