تاریخ انتشار: ۰۸ مرد ۱۳۹۴

به گزارش گذارنیوز لوران فابیوس وزیرامورخارجه فعلی فرانسه یکی از سیاستمداران برجسته حزب سوسیالیست فرانسه است که پیش از این ریاست پارلمان، وزارت اقتصاد و پست نخست وزیری این کشور را نیز تجربه کرده است. سیاستمدار ۶۹ ساله فرانسوی که در سال ۱۹۷۴ به حزب سوسیالیست فرانسه پیوست در سال ۱۹۸۴ وقتی تنها ۳۸ سال […]

به گزارش گذارنیوز لوران فابیوس وزیرامورخارجه فعلی فرانسه یکی از سیاستمداران برجسته حزب سوسیالیست فرانسه است که پیش از این ریاست پارلمان، وزارت اقتصاد و پست نخست وزیری این کشور را نیز تجربه کرده است. سیاستمدار ۶۹ ساله فرانسوی که در سال ۱۹۷۴ به حزب سوسیالیست فرانسه پیوست در سال ۱۹۸۴ وقتی تنها ۳۸ سال داشت از سوی فرانسوا میتران به عنوان جوان ترین نخست وزیر تاریخ فرانسه برای تشکیل کابینه مامور شد.

در همین دوران بود که مرکز ملی انتقال خون فرانسه، فراورده‌های خونی آلوده به ویروس اچ آی وی را توزیع کرد و موجب مرگ صدها نفر در فرانسه شد.  در آن زمان این فراورده‌ها در فرانسه ممنوع شد اما مقادیر زیادی از آن به خارج به ویژه ایران صادر شد که به مرگ صدها نفر در خارج از فرانسه انجامید. فابیوس بعدها و در سال ۱۹۹۹ در دادگاه فرانسه به همین خاطر مورد محاکمه قرار گرفت اما دادگاه او را بی گناه شناخت.

دوران نخست وزیری فابیوس ۲ سال بیشتر طول نکشید؛ وی پس از آن در انتخابات پارلمانی فرانسه در سال ۱۹۸۸ پیروز شد و توانست به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شود. وی در سال ۲۰۰۰ نیز به عنوان وزیراقتصاد معرفی شد و دو سال در این سمت بود. فابیوس که در سال ۲۰۰۷ شانس خود را برای ریاست جمهوری در انتخابات فرانسه امتحان کرد از سال ۲۰۱۲ کار خود را به عنوان وزیرامورخارجه این کشور آغاز کرده است.

عکس‌هایی که در زیر مشاهده می‌کنید لوران فابیوس را در جوانی و در دوران نخست وزیری نشان می‌دهد. این عکس ها که “ریچارد کالوار” و “عباس عطار” عکاسی کرده‌اند مربوط به سال ۱۹۸۵ در آغاز دوران نخست وزیر فابیوس و نیز نشست حزب سوسیالیست در سال ۱۹۸۶ است.  تصاویر از فرادید.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس