تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور می‌گوید بیش از ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی نگران هستند که بیمه کردن آنها در حد شعار باقی بماند و تا پایان عمر دولت یازدهم هم محقق نشود. «اکبر شوکت» در گفتگو با ایلنا؛ با یادآوری اینکه قرار بود در سال جاری ۳۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه […]

[ad_1]

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور می‌گوید بیش از ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی نگران هستند که بیمه کردن آنها در حد شعار باقی بماند و تا پایان عمر دولت یازدهم هم محقق نشود.

«اکبر شوکت» در گفتگو با ایلنا؛ با یادآوری اینکه قرار بود در سال جاری ۳۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شوند، اظهار داشت: این وعده تاکنون محقق نشده و نگرانیم با توجه به اینکه به سال آخر دولت یازدهم رسیده‌ایم؛ این وعده دولت محقق نشود.


این فعال صنفی کارگری افزود: کارگران ساختمانی در سراسر کشور در شرایط طاقت‌فرسایی کار می‌کنند و نمی‌خواهند بیمه نمودن آنها درگیر و دار شعارهای انتخاباتی باقی بماند.


وی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی در کشور بیمه نشده‌اند، تصریح کرد: روند بیمه کردن کارگران ساختمانی کند است از همین رو انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی در سراسر کشور نگرانی‌های خود را در این خصوص به گوش مسئولین در وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی رسانده‌اند.


شوکت با اشاره به سامانه رفاه ایرانیان افزود: قرار شده کلیه کارگران ساختمانی که تاکنون بیمه شده‌اند در این سامانه ثبت شوند و در مراحل بعد با استفاده از تحلیل آماری بیمه شدگان، کارگران ساختمانی را که تاکنون بیمه نشده‌اند هم بیمه شوند.


رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان قم افزود: پیش از این زیرساخت کافی برای ساماندهی بیمه کارگران ساختمانی وجود نداشت و انجمن‌های صنفی نیز در این خصوص از امکانات کافی برخوردار نبودند.


این فعال صنفی کارگر در پایان با اشاره به فقدان امنیت شغلی و مشکلات معیشتی کارگران ساختمانی اظهار امیدواری کرد که وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی در این خصوص با جدیت بیشتری وارد عمل شوند تا قبل از پایان دولت یازدهم بیش از ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی را بیمه کنند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس