تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی دولت با بیان اینکه در حال حاضر برای فعال کردن ۱۰ هزار واحد تولیدی اقدام کرده‌ایم، تاکید کرد: از ابتدای سال که جزییات آن موجود است و در مورد طرح‌های نیمه‌تمام هم ۳۷ هزار میلیارد تومان اختصاص دادیم و تا دهه فجر شاید بیش از ۵۰۰ پروژه عمرانی را افتتاح کنیم. به گزارش […]

[ad_1]

سخنگوی دولت با بیان اینکه در حال حاضر برای فعال کردن ۱۰ هزار واحد تولیدی اقدام کرده‌ایم، تاکید کرد: از ابتدای سال که جزییات آن موجود است و در مورد طرح‌های نیمه‌تمام هم ۳۷ هزار میلیارد تومان اختصاص دادیم و تا دهه فجر شاید بیش از ۵۰۰ پروژه عمرانی را افتتاح کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدباقر نوبخت صبح امروز در ابتدای نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: در ابتدا از مجلس قدردانی می‌کنم. در یک ماه گذشته، دومین بار است که همکاری جدی مجلس را شاهدیم.


وی با بیان اینکه مجلس در ماه قبل برای اصلاح بودجه لایحه دادیم و تقریبا آنچه مدنظر دولت بود به انجام رسید، اظهار داشت: دومین اقدام در کمیسیون تلفیق رخ داد. در روزهای گذشته کمیسیون در مورد لایحه برنامه ششم وارد بحث شد. این لایحه شش ماه بعد از شروع به کار دولت، آغاز به کار کرد.


معاون سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: ما از همه ظرفیت علمی کشور و اعضای کمیسیون‌های تخصصی استفاده کردیم. لایحه کاملی در ۲۹ موضوع فرابخشی و ۱۴ موضوع دیگر بررسی شد. همه اینها را به مجلس قبل و مجلس دهم دادیم. البته در این باره اختلاف نظر بود برخی گفتند چون در عنوان گفته شده لایحه احکام است دولت باید آن را پس بگیرد که در نهایت کمیسیون تلفیق به این مسائل پایان داد. از ۲۸ نفر۲۷ به آن رای داد شد. این کار به خوبی در حال انجام است همه مسایل با پختگی نمایندگی روال خوبی را طی می‌کند و من شاهد صمیمیت و همکاری مجلس با دولت بودم. 


برای فعال کردن ۱۰ هزار واحد تولیدی اقدام کرده‌ایم


نوبخت با بیان اینکه در حال حاضر برای فعال کردن ۱۰ هزار واحد تولیدی اقدام کرده‌ایم، تصریح کرد: از ابتدای سال که جزییات آن موجود است و در مورد طرح‌های نیمه‌تمام هم ۳۷ هزار میلیارد تومان اختصاص دادیم و تا دهه فجر شاید بیش از ۵۰۰ پروژه عمرانی را افتتاح کنیم. 


پرداخت مطالبات پیمان‌کاران و گندم‌کاران 


وی از پرداخت بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران به آن‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد: در مورد گندم‌کاران هم در پی پرداخت مطالبات آن‌ها هستیم. تا الان حدود یازده و نیم میلیون تن گندم خریداری کردیم که عدد خیلی بالایی است و حدود دو نیم برابر نسبت به قبل افزایش داشته است.  


سخنگوی دولت با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان به گندم‌کاران پرداخت کردیم و به زودی تسویه حساب قطعی می‌کنیم، ابراز داشت: در حال حاضر موضوع خارج کردن خودروهای فرسوده از ناگان شهری را در دستورکار داریم. براساس آخرین گزارش بیش از ۵۶ هزار و ۶۲۶ صاحب خودرو ثبت‌نام کردند و بیش از ۲۱ هزار و ۸۱۸ تاکسی به صورت قطعی تحویل داده شده است. کار‌ها در حال پیگیری است. امیدواریم آثار همه این‌ها به رضایت مردم منجر شود. 


ثبت‌نام بیش از یک میلیون و سیصد هزار خانوار در طرح نفوس و مسکن


وی با اشاره به آغاز طرح ثبت‌نام نفوس و مسکن نیز بیان کرد: از مردم سپاسگزارم بیش از یک میلیون و سیصد هزار خانوار در ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن شرکت کردند تا ۲۳ مهر وقت هست ولی خواهش ما این است که مردم زود‌تر اقدام کنند. 


قیمت ارز باید در بودجه آینده منطقی‌تر باشد


معاون رئیس جمهور درباره افزایش قیمت ارز نیز عنوان کرد: با توجه به ثبات نسبی بازار ارز هم‌اینک زمینه برای تک نرخی کردن قیمت ارز فراهم‌تر است. ما هم‌اینک صبح و شب مشغول تهیه بودجه نود و شش هستیم. این افزایش قیمت باید تعدیل شود. لزومی ندارد این افزایش قیمت را داشته باشیم. قیمت ارز باید در بودجه آینده منطقی‌تر باشد.


 


 


ادامه دارد… 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس