تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] شهروندان در هنگام خرید فراورده های خام دامی به تاریخ تولید، انقضاء و برچسب مشخصات روی محصول دقت نمایند. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری سید محمود حسینی رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان گفت: در ۵ ماهه نخست سال جاری ۱۶ […]

[ad_1]

شهروندان در هنگام خرید فراورده های خام دامی به تاریخ تولید، انقضاء و برچسب مشخصات روی محصول دقت نمایند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری سید محمود حسینی رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان گفت: در ۵ ماهه نخست سال جاری ۱۶ هزار مورد بازدید از مراکز تولید، عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی انجام شده که ۱۰۲۵ مورد آن غیر بهداشتی بوده و ۲۷ هزارو هفتصد و نود و هفت هزار کیلو گرم ضبط و معدوم سازی شد. و ۴۱ مورد آن به مراجع قضایی معرفی شد.


 سید محمود حسینی در ادامه افزود: از مواردی که مشکوک به آلودگی بود تعداد ۵۳۳ مورد نیز نمونه برداری از فراورده های خام دامی صورت گرفت که جهت نظارت بر سالم بودن آن به آزمایشگاه های دامپزشکی ارجاع شد.


 حسینی اظهار داشت تعداد ۷۲ هزارو هشتصدو چهل و هفت مورد عملیات بازرسی و نظارت بهداشتی نیز در کشتارگاه های دام استان انجام شده تا بتوانیم گوشت سالم و بهداشتی به دست مصرف کننده برسانیم.


وی عملیات بازرسی و نظارت بهداشتی در کشتارگاه های طیور را ۲ میلیون و نهصد و هشتاد و دو هزار مورد برشمرد و گفت: از این تعداد ۳۳ هزارو چهارصدو شصت و هشت قطعه آن ضبط و معدوم شد.


 حسینی در پایان از مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف هنگام خرید فراورده های خام دامی شبکه دامپزشکی شهرستان را مطلع سازید تا اقدامات بعدی صورت پذیرد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس